Скарга в прокуратуру на роботодавця
Якщо роботодавець порушує умови трудового договору або ваші законні права та свободи, його дії можна оскаржити в прокуратурі. При оформленні на роботу необхідно враховувати, що гарантією дотримання ваших прав є офіційне працевлаштування, укладення трудового договору.
Найбільш часті причини скарг на роботодавця - невиплата заробітної плати, компенсації, вихідної допомоги, накладення несправедливого стягнення, звільнення. Найчастіше скарга в прокуратуру на роботодавця дає свій результат навіть до того, як буде розглянута прокуратурою, а тільки ляже на стіл керівника. Очевидно, для того, щоб документ справив бажаний ефект, складати його повинен досвідчений юрист, спеціалізація якого - трудове законодавство і право, рішення трудових конфліктів.
Скарга повинна бути оформлена з урахуванням вимог, що пред'являються до подібних документів, адресована в конкретну прокуратуру із зазначенням реквізитів. Анонімні заяви прокуратурою не розглядаються. У тексті необхідно вказати на протиправні дії роботодавця, пославшись на конкретні статті законів. Далі висуваються і обгрунтовуються свої вимоги, які повинен виконати роботодавець, а також викладаються вимоги до прокуратурі, які дії вона повинна зробити у відношенні роботодавця (наприклад, притягнути до кримінальної відповідальності за відповідною статтею.)
Вказуючи на недотримання роботодавцем умов трудового договору, бажано надати документальні свідчення того, що вами виконуються ваші трудові обов'язки.
Наші юристи, що спеціалізуються на трудовому праві, розглянуть вашу ситуацію і проведуть в прокуратурі ефективне оскарження дій роботодавця.
Додаткові матеріали:
Скарга в прокуратуру на ЖКГКолективну заяву в прокуратуруЗаяву в прокуратуру про шахрайствоПоновлення на роботіСтягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу