Стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати

Особливість стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати полягає в тому, що такі справи розглядаються світовими суддями як в порядку наказного провадження, так і в порядку позовного провадження. Якщо вимоги можна вважати безперечними, тобто заснованими на відносно безспірних письмових доказах, то працівник вправі звернутися із заявою про видачу судового наказу. Однак у разі виникнення спору стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати повинні бути заявлені у формі позовної заяви.

Розгляд справи наказного провадження здійснюється без проведення судового засідання, при цьому ні стягувач, ні боржник в суд не викликаються. Виходячи із зазначеної позиції законодавця, слід скористатися правом на звернення за судовим наказом, для чого підготувати і додати до заяви всі необхідні докази.

У той же час, якщо на основі зібраних документів неможливо вирішити питання про видачу судового наказу (наприклад, роботодавець відмовляє у видачі яких документів), слід не втрачати часу і звернутися до суду з позовною заявою. Крім того, судовий наказ видається про стягнення заробітку лише за певний період.

По даній категорії справ судді необхідно встановити ряд обставин, у тому числі нарахування працівникові заробітної плати і її невиплату у встановлений законом строк. Труднощі зазвичай виникають при встановленні розміру належної працівникові заробітку, тому не весь він виплачується офіційно.

Наші фахівці нададуть сприяння у визначенні суми заробітної плати, що підлягає стягненню, зроблять розрахунок відсотків на цю суму, що стягуються за несвоєчасну виплату, а також відстоять у суді право на отримання оплати за працю.

 

Додаткові матеріали:

  • Позовна заява про стягнення
  • Скарга в прокуратуру на роботодавця
  • Поновлення на роботі
  • Стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу
  • Стягнення аліментів

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ