Чи можна ознайомитися із заповітом, якщо воно складено на іншу людину?
Людина є спадкоємцем першої черги на квартиру - повнолітня працездатна рідна дочка померлого спадкодавця. Коли вона починає збирати документи для оформлення спадщини, звідки не візьмись з'являється рідний брат спадкодавця і повідомляє, що у нього є заповіт, за яким квартира заповідана йому, чи то пак братові (заповіт він поки не показав; може на понт бере?).
Питання 1: як розуміти фразу з ГК: "Спадкоємці кожної наступної черги успадковують лише остільки, оскільки на момент відкриття спадщини: заповідач позбавив усіх спадкоємців попередньої черги спадщини "? Позбавлення спадщини - це конкретна фраза в заповіті, типу: "Такого-людини спадщини позбавляю ", або ж просто незгадування людини в заповіті?
Питання 2: Є підозра, що заповіт, якщо воно є, - який-небудь лівак. У зв'язку з цим: заповіт зберігається (завіряється) у будь-якого нотаріуса на території РФ або в того, за яким закріплений район знаходження заповідача (завещаемого об'єкта)?
Спасибі.
Відповідь юриста:
Здравствуйте. При оформленні заповіту враховуються всі побажання заповідача, він вправі не тільки призначати спадкоємців та частки майна, але також і позбавити спадщини. Якщо в заповіті вказано не все майно заповідача, то залишилося майно успадковується за законом (дочкою спадкодавця).
Заповіт складається у двох примірниках, один з яких залишається у справах нотаріуса, а інше видається на руки заповідачеві. Ознайомитися з заповітом законним способом не можна, окрім як знайти в паперах спадкодавця. Нотаріус не вправі оголошувати імена спадкоємців.
Ви побачите заповіт в матеріалах справи, якщо будете його оскаржувати в судовому порядку.
Додаткові матеріали:
Право на обов'язкову частку у спадщині дочки спадкодавцяПраво на обов'язкову частку у спадщині дочки спадкодавцяСпадкування за заповітомСпадщина за закономПраво успадкування