Право на обов'язкову частку у спадщині дочки спадкодавця

Здравствуйте. Моє питання: Приблизно 17 років тому були складені заповіти на всю квартиру і все майно на користь моєї дочки від мого батька і його дружини. Квартира на правах власності належала тільки моєму батькові та його дружині і жили вони в ній удвох. У грудні 2010 року помер мій батько, а в квітні 2011 - його дружина (моя мачуха). Моя дочка, на яку були оформлені заповіту оформила на мене генеральну довіреність у нотаріуса щоб я міг представляти її майнові інтереси.

ПИТАННЯ: Чи можуть інші родичі отримати частку у спадщині без нашого бажання, якщо у них немає заповіту:

- Дочка покійної передпенсійного віку (53 роки) після смерті матері оформляє на себе інвалідність. Працює (можливо неофіційно в пошивної майстерні), має 1-кімнатну квартиру.

- Її 30-річний син (онук покійної) є інвалідом дитинства по слуху, але неофіційно працює вантажником на ринку. Одружений, має двох дітей, прописаний і постійно живе з сім'єю в 2-х кімнатній сучасній квартирі.

- Сестра покійної, інвалід 3-ї або 2-ї групи до недавнього часу працювала. Має квартиру.
Заздалегідь дякую за Вашу відповідь

Відповідь юриста:

Здравствуйте. Спадкоємцями першої черги за законом є діти, дружини, батьки. Таким чином, якщо складено заповіт, то на обов'язкову частку в ньому можуть претендувати, відповідно до статті 1149 ЦК України, неповнолітні або непрацездатні діти спадкодавця, його непрацездатні дружина і батьки, а також непрацездатні утриманці спадкодавця.
Так як на момент відкриття спадщини дочка спадкодавця працездатна, то права на спадщину вона не має. Онук спадкодавця не може успадковувати, так як жива його мати - спадкоємиця першої черги.

 

Додаткові матеріали:

  • Спадкування майна спадкодавця після його смерті
  • Порядок успадкування
  • Спадщина за законом
  • Частки у спадщині
  • Право успадкування

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ