Порядок направлення позовної заяви про стягнення компенсацій при звільненні

Мій чоловік припинив трудові відносини з роботодавцем (звільнений за власним бажанням) в липні 2011 року. При звільненні роботодавець не виплатив йому заробітну плату за останній місяць роботи і компенсацію за невикористану відпустку, пропонуючи за розрахунком звернутися пізніше (через тиждень, потім через місяць і т.д.). По ряду причин чоловік погодився почекати. Станом на сьогоднішній день розрахунок не було здійснено, на телефонні дзвінки відповідей немає (є підстави вважати, що офіс закрили).
Чоловік прийняв рішення звернутися до суду.
Питання:
- Чи слід нам звернутися в районні суди, до мирового судді або інші варіанти?
- Звертатися з суду за місцем знаходження відповідача (юридична адреса роботодавця м.Москва, вул.Нікольська) або за місцем реєстрації позивача (мого чоловіка), також проживає в Москві?
- Які документи слід додати до позовної заяви, ким вони повинні бути завірені і в якому обсязі (наприклад, якщо знадобиться копія трудової книжки, то які з сторінок повинні бути додатком до заяви - все або окремі, що містять інформацію про відносини з несумлінним роботодавцем)?
- Чи можливо направити позовну заяву та додатки до нього поштою?
Чи є які-небудь перешкоди звернення до суду або підстави для не розглянуті судом справи по суті питання? Які терміни розгляду судом подібного роду питань.

Відповідь юриста:

Добрий день. 1. Працівник для стягнення компенсації при звільненні має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Наші юристи допоможуть вам стягнути заборгованої заробітної плати при звільненні. Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.

2. Звертайтеся до суду за місцезнаходженням роботодавця. Якщо сума позову не перевищує 50 тис. Руб., То направляйте позов до мирового судді.
3. Так, ви можете направити позовну заяву поштою рекомендованим листом з повідомленням.
4. Терміни розгляду позову вказані в ст. 154 ЦПК РФ: цивільні справи розглядаються і вирішуються судом до закінчення двох місяців з дня надходження заяви до суду, а світовим суддею до закінчення місяця з дня прийняття заяви до провадження.

 

Додаткові матеріали:

 • Вимога роботодавця про звільнення за власним бажанням
 • Як стягнути з роботодавця заборгованість із заробітної плати після звільнен ...
 • Як стягнути невиплачену заробітну плату при звільненні з роботодавця?
 • Як добитися від роботодавця виплати заробітної плати після звільнення?
 • Куди скаржитися працівникові на роботодавця при затримці виплати зарплати?

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ