Звільнення працівника у зв'язку з незадовільним результатом випробування

Вітаю!
Я влаштувалася на постійну роботу з випробувальному терміном 1 місяць 06102011 р У зв'язку з тим, що в організації йде організаційний процес і кабінет головного бухгалтера не був обладнаний комп'ютером, керівник, сказав мені, що б я не ходила на роботу, готувала звіт будинки. Протягом періоду з 06102011 р я в офісі з'являлася 3 рази, для того, що б підписувати звіт керівником і відправити в інстанціі.26102011 р вони викликали мене на роботу і я побачила, що вони на цю посаду взяли нового бухгалтера, нібито я їх не влаштувала. Але розрахуватися зі мною вони відмовилися.
В який трудовий інспекції я можу оскаржити дії роботодавця?
І чи може трудова інспекція змусити роботодавця розплатиться зі мною за період з 06102011 р по 26102011 р або у мене немає шансів отримати зарплату за цей період, якщо я не ходила на роботу.

З документів у мене на руках трудовий договір.

Буду вдячна за зворотній зв'язок

З повагою
Неллі

Відповідь юриста:

Привіт, Неллі. Працівник для стягнення заробітної плати при звільненні має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

Звільнити у зв'язку з незадовільним результатом випробування вас можна тільки якщо при прийомі на роботу, за згодою, було встановлено випробування (ч. 1 ст. 70 Трудового кодексу РФ, лист Роструда № 1329-6-1 від 17 травня 2011 року). Умова про випробування потрібно прописати в трудовому договорі і в наказі про прийом на роботу (абз. 3 ч. 4 ст. 57 Трудового кодексу РФ). Якщо ж випробувальний термін вказаний тільки в наказі - вас не можуть звільнити в зв'язку з незадовільним результатом випробування.

Розірвати трудовий договір з працівником, який показує незадовільний результат випробування, роботодавець може в будь-який момент до закінчення терміну випробування, проте не після його закінчення. Так як саме по собі закінчення терміну і бездіяльність роботодавця з даного приводу вказують на те, що працівник успішно пройшов випробування (ст. 71 ТК РФ).

 

Додаткові матеріали:

 • Спроби роботодавця незаконно звільнити працівника, який перебуває на лікарн ...
 • У яку організацію може подати скаргу працівник при незаконному звільненні?
 • Стягнення заробітної плати і компенсацій при звільненні у судовому опрядке
 • Як добитися від роботодавця виплати затриманої заробітної плати
 • Роботодавець не розрахував працівника за відпрацьований час

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ