Стягнення недоплаченої заробітної плати з роботодавця
Я працюю заступником директора в невеликій організації. У трудовому договорі зарплата вказана згідно зі штатним розкладом. 01.10.2010 було затверджено нове ШР згідно з яким оклад 12000 р. Але роботодавець вказав що я працюю на півставки без письмового повідомлення і нараховує мені 6000 р Причому виплата зарплати здійснюється один раз на місяць. Я працюю повний робочий місяць і це можна легко довести, тому ведеться журнал обліку робочого часу. Також з 01.02.10 на мене, гл.бухгалтера і офіс-менеджера наказом були покладені обов'язки касира, через чотири місяці гл.бухгалтер і офіс менеджер звільнилися, і мені доводиться виконувати обов'язки касира і офіс менеджера. Доплата обмовлялася усно і була проведена за два місяці. Тепер роботодавець оплачувати відмовляється. Вони оформили іншої людини на посаду касира, який не виконує обов'язки касира. Чи можливо стягнути з 01.10.10 по теперішній час не нараховану зарплату та оплату за суміщення. У позаминулому році в цій організації прокуратурою вже були виявлені аналогічні порушення. До того ж нам встановлений дев'яти годинний робочий день.
Відповідь юриста:
Привіт, в даному випадку в наявності порушення роботодавцем трудового законодавства. Працівник для стягнення заробітної плати має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, таким чином стягнути заробітну плату ви можете за період три місяці . Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.
Додаткові матеріали:
Роботодавець відмовляється укладати трудовий договір і виплачувати заробітн ...Порушення трудових прав вагітної співробітниці та їх захист в судіЗахист трудових прав вагітної співробітниці підприємстваЯк добитися від роботодавця виплати затриманої заробітної платиРоботодавець не розрахував працівника за відпрацьований час