Відмова роботодавця надати робоче місце для співробітниці, що виходить з декретної відпустки

Трудовий договір безстроковий. Посада - менеджер з охорони праці. Працюю в компанії з січня 2007 року. Дисциплінарних стягнень не застосовувалося. В даний час перебуваю у відпустці по догляду за дитиною. Дитині 75 міс. Сьогодні в офісі написала заяву на вихід з відпустки з 51211. Директор з персоналу запросив до себе і сказав, що мій безпосередній керівник незадоволений мною як співробітником, що я-поганий працівник в якості менеджера з охорони праці, і тим більше, що на моєму місці вже працює інший співробітник, який повністю задовольняє вимоги мого керівника, а я соответсвующей лише мінімальним вимогам компанії, і предложін мені розірвати трудовий договір за згодою сторін: мені 3 окладу, і все. А якщо я проти, то вони мені в день мого виходу дадуть повідомлення про те, що "не потрібна" і запропонують зайняти іншу посаду - спеціаліста з меншою Зар.плата. Я працювати хочу, а то й в даному відділі у конкретного керівника, якого я не влаштовую, то хоча б в цій компанії, також займаючи менеджерську позицію і з такою ж Зар.плата. Найняти адвоката або юриста я не можу, тому що обтяжена іпотечними зобов'язаннями, це, власне, і стало однією з вагомих причин такого раннього виходу на роботу. При розмові з моїм безпосереднім керівником по телефону (розмова записана на диктофон), я також отримала чітку відповідь, що я - поганий співробітник, зі своїми обов'язками справлятися не буду, бачити мене у своєму відділі він не хоче, не дивлячись на те, що перед виходом у декрет мені дали премію за успішну роботу в 2010 році. Підкажіть, будь ласка, що мені робити? Я знаю, що законодавство захищає співробітників, які мають дітей віком до 3-х років. Які мої дії, для захисту своїх прав доопрацювати в компанії хочаб до того моменту, коли дитині виповниться 3 роки, сумлінно виконуючи посадові обов'язки?

Відповідь юриста:

Здрастуйте, роботодавець зобов'язаний зберегти місце співробітниці, яка перебуває у декретній відпустці. Таким чином, працівник, якого взяли на ваше місце повинен працювати за строковим трудовим договором і в разі вашого виходу на роботу, даний співробітник звільняється роботодавцем або переводиться на інше місце.

Згідно ч. 4 ст. 261 ТК РФ не допускається розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з жінками, що мають дітей у віці до трьох років. Крім таких випадків (п. 1 5-810 і 11 ч. 1 ст. 81 п. 2 ст. 336 ТК РФ): ліквідація організації, неодноразове невиконання працівником без поважних причин трудових обов'язків (якщо він має дисциплінарне стягнення) , одноразове грубе порушення трудових обов'язків (прогул, поява в стані сп'яніння, розголошення охоронюваної законом таємниці), вчинення винних дій працівником, який безпосередньо обслуговує грошові або товарні цінності, якщо ці дії дають роботодавцю підстави для втрати довіри, уявлення працівником підроблених документів.

Працівник для захисту трудових прав може звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Наші юристи допоможуть вам захистити трудові права. Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.

 

Додаткові матеріали:

 • Чинення тиску безпосереднім начальником і вимоги про звільнення
 • Вимога роботодавця про звільнення за власним бажанням
 • Істотна зміна умов праці без відома працівника
 • Незаконне звільнення працівника при недотриманні строку
 • Захист трудових прав заступника генерального директора

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ