Позовна заява про поновлення на робочому місці після незаконного звільнення
Вітаю! Мене звуть Дарія, живу в Череповці. У мене склалася складна життєва ситуація: до свого декрету я працювала в приватній стоматології асистентом лікаря. До 14 жовтня цього року я перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Це мій другий дитина. По суті я повинна була вийти на колишню роботу, але ще до виходу в декрет начальство мені і всім працівникам, що пішли після мене в декрет, дало зрозуміти, що взяти назад вони нас не збираються. Замість мене взяли постійного працівника і я була змушена в жовтні написати заяву про звільнення за власним бажанням. За тиждень до цього я дізналася, що перебуваю на 2-му місяці вагітності. Цю третю вагітність я так швидко не планувала, але буду народжувати. На облік в ж /консультацію я встала. При звільненні начальству нічого не повідомляла в надії швидко знайти іншу роботу, але це виявилося не так-то просто, а час йде і влаштуватися куди-небудь вже скоро буде ще проблематичніше (коли буде видно вже животик). Я природно дуже зацікавлена отримувати декретні та в подальшому - допомога по догляду за дитиною, тому що перебуваю в скрутному матеріальному становищі. У мене другий шлюб, і чоловікові нас всіх "не потягнути". У зв'язку з цим у мене до Вас наступне питання: як мені в моєму випадку краще вчинити? Встати на облік в центр зайнятості або я можу розраховувати на будь-які виплати за попереднім місцем роботи, так як. звільняти мене за законом не мали? Або я в будь-якому випадку отримаю якісь декретні та відпускні від органів соц.защіти? Що вигідніше? Я в повному розпачі. Допоможіть будь ласка! Заздалегідь велике спасибі!
Відповідь юриста:
Здрастуйте, Дарія. Ви можете звернутися до суду для відновлення після незаконного звільнення. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
Додаткові матеріали:
Вимога роботодавця про звільнення за власним бажаннямРоботодавець наполягає на звільнення за власним бажанням: як боротися?Чи можна змінити запис у трудовій книжці у судовому порядку?Що робити співробітниці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, я ...Як отримати декретні виплати не з офіційної зарплати, а з реальною?