Затопили квартиру сусідів

Добрий день.
Більше місяця тому в квартирі, в якій я роблю ремонт відбулось протікання води і я затопила квартиру сусідів знизу.
У той момент, коли вони прийшли скаржитися на те, що у них протікання - в моїй квартирі було близько 5 см води і вони не подумали допомогти мені прибрати її, а лише стояли і дивилися, кричачи, що я їх затоплюваних.
Після чого звернулися в незалежну експертизу і оцінили збиток майже на 100000 рублів і подали в суд.
На експертизі мене не було, вони чудово обізнані про адресу мого фактичного проживання, але 3 телеграми з попередженнями посилали саме за адресою порожньої квартири.
У них трохи пошкоджений стелю і шпалери в кімнаті, а вимагають вони капітальний ремонт квартири.
Скажіть будь ласка, якщо суд визнає, що я зобов'язана відшкодувати їх збитки - чи повинна я виплатити саме ту суму, на яку вони склали кошторис, або маю право зробити їм ремонт своїми силами (за допомогою своєї бригади і своїх будівельних матеріалів)?
Дуже чекаю на вашу відповідь!
Дякуємо!
Відповідь юрист:
Відповідно до ЦК шкода, заподіяна особі або майну громадянина, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її завдала. Так само ГК передбачає, що особа, яка завдала шкоди, звільняється від відшкодування шкоди, якщо доведе, що шкода заподіяна не з його вини. З Вашого листа незрозуміло з якої причини сталася портечка. Те, що витік стався з вашої квартири, ще не означає, що саме ви є особою, відповідальною за протечку. Якщо витік стався внаслідок несправності обладнання, що відноситься до загального майна багатоквартирного будинку: тріщина в стояках опалення, розрив радіатора опалення (батареї) при відсутності пристрою, що вимикає і т.д. У цих випадках відповідальність несе організація, що управляє багатоквартирним будинком.
На жаль, не рідкісні випадки, коли недобросовісні сусіди намагаються використовувати протікання в своїх корисливих цілях, і за рахунок винної сторони зробити ремонт у всіх приміщеннях або штучно завищити розмір компенсації. Щоб не допустити цього, Вам необхідно заявити в суді клопотання про призначення судової експертизи вартості заподіяної шкоди.
Оскільки Ваші сусіди обрали як спосіб захисту цивільних прав вибрали - відшкодування збитків, а не присудження до виконання обов'язку в натурі, то суд приймаючи рішення у справі, у разі встановлення Вашої провини, зобов'яже Вас відшкодувати завдані збитки у вигляді грошової компенсації.
Якщо у Вас ще залишилися питання, зв'яжіться з нами по телефону.

 

Додаткові матеріали:

 • Ми залили сусідів
 • Відшкодування збитку від затоки за наявності вини ремонтної бригади
 • Заява про відшкодування збитку
 • Відшкодування шкоди
 • Компенсація шкоди

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ