Кому дістанеться квартира після смерті колишнього чоловіка: дітям або нинішньої дружині?
Добрий день! У мого колишнього чоловіка є квартира у власності (приватизована). Мої син і дочка (16 і 24 років відповідно) - єдині діти колишнього чоловіка. В даній квартирі прописаний мій син (прописаний ще до приватизації). Колишній чоловік вступив у новий шлюб, але квартира була його власністю ще до вступу в шлюб. Колишній чоловік декларує, що квартира дістанеться нашому синові, але заповіт писати відмовляється. Питання - у разі смерті мого колишнього чоловіка (без заповіту), чи матиме право на частку у спадщині квартири його діюча дружина, або дочка і син в даному випадку є єдиними спадкоємцями? Якщо заповіт буде оформлено на діючу дружину, чи зможуть дочка і син претендувати на частку в спадщині? Заранее спасибо.
Наталя
Відповідь юриста:
Здравствуйте, Наталя. Так як ваш син був прописаний в квартирі ще до приватизації, то він повинен був брати участь в ній. Приватизація без прописаних у квартирі неповнолітніх - недійсна, про що можна отримати відповідне рішення суду. Якщо син брав участь у приватизації, то він є власником 1/2 частки квартири, як і ваш чоловік. Таким чином після смерті чоловіка половина квартири залишається у власності сина. Друга ж половина буде успадкована за законом і поділена між дружиною і дітьми (за відсутності інших спадкоємців) по 1/3 цієї частки відповідно. Якщо ж буде залишено заповіт, то заповідати ваш колишній чоловік може тільки свою частку, і заповідати він її може кому завгодно, у тому числі і дружині. У цьому випадку дружина і ваш син будуть володіти 1/2 частки квартири кожен. Переконайте чоловіка, в тому, що заздалегідь складений заповіт вбереже його близьких від суперечок і конфліктів у майбутньому. Наші фахівці допоможуть йому в складанні такого важливого документа.
Додаткові матеріали:
Чи існує спосіб передати квартиру у власність подружжя, виключивши претензі ...Хто бере участь у приватизації квартири та як виписати із квартири колишньо ...Як правильно оформити у спадок кооперативну квартиру?Чи може син спадкодавця претендувати на вклади дружина спадкодавця?Як примусово викупити частку квартири у власника?