Порушення роботодавцем трудового законодавства - ненормований робочий день.
Здрастуйте! У мене така ситуація: Працюю в Ощадбанку по змінах, графік такий: тиждень: середа-115ч, четвер-115ч, всі інші дні вихідні. Але, крім цього у нас є відпрацювання, які складаються з нижченаведеного. Справа в тому, що у співробітників в моєму відділі в договорі написано, що у нас щомісячний оклад, без уточнення кол-ва годин. Але чому то начальство по кол-ву годин нас прирівнює до тих, хто працює 5 денний робочий тиждень по 8 годин на день. Тоесть наприклад у таких співробітників в якій або місяць повинно вийде 168 годин, тоді і нас, тих хто працює за графіком, який я описала на початку листа змушують працювати стільки ж годин. Тобто якщо в нас їх не виходить 168 по нашому графіку, то крім планових змін нам ставлять ці самі відпрацювання та іноді виходить працювати по 4 -5 днів поспіль.
Більш того, изза величезного обсягу роботи, часто ми йдемо на кілька годин пізніше, ніж повинні. Якщо повинні працювати до 21.00 то йдемо в 01.00 ночі і начальство цей факт ігнорує, ніяк не доплачуючи нам і навіть не віднімає з тих самих відпрацювань ці години, звинувачуючи нас же в тому, що ми занадто повільно працюємо.
Звідси питання.
Розкажіть будь ласка, наскільки все це законно і що краще всього слід предпріянть, тому вже просто здоров'я не витримує
Відповідь юриста:
Привіт, згідно зі ст. 91 ст. 108 ТК РФ, нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень.
Протягом робочого дня (зміни) працівнику має бути надана перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин і не менше 30 хвилин, який в робочий час не включається. У вашому випадку має місце ненормований робочий день, за який вам покладена компенсація. Працівник для захисту трудових прав та права на відпочинок може звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.
Додаткові матеріали:
Стягнення недоплаченої заробітної плати з роботодавцяПорушення трудових прав вагітної співробітниці та їх захист в судіЗагрози роботодавця звільнити за статтею про заподіяння матеріальної шкодиЗахист трудових прав вагітної співробітниці підприємстваЗвільнення за власним бажанням і отримання зарплати