Ненарахування преміальних у стовідсотковому обсязі за проступок працівника

Добрий день. Мене покарали премією на 100% за липень міс цього року і вже доповіли в усній формі. У мене стався конфлікт з головним бухгалтером, яка звинуватила мене в некомпетентності, в непрофесіоналізмі і невідповідність займаній посаді через те, що я нібито не виконала дану мені завдання, яке запустила інша співробітниця з початку цього року і яке віддали мені вже 8 липня, щоб я зробила його за 2 дні.
Мною дане завдання було виконано за тиждень і за кілька днів до здачі декларацій по податках. Пояснювальну з мене не взяли, все було висловлене в усній формі. Я не згодна з рішенням гл. бухгалтера про моє покарання, тому преміальної частини у нас немає, а заробітна плата згідно договору-це єдина частина і на заяві про моє прийомі стоїть резолюція гл. бухг про те, скільки я буду отримувати на руки, тобто 45т.р, які я і отримувала. Хочу запитати: чи мають рацію вони в своїх діях і чи можу я підписати наказ про моє покарання, якщо вони мені його вручать чи можу відмовитися? У разі покарання мене премії на 100% я втрачаю рівно половину свого заробітку. З повагою, Вікторія Вікторівна.

Відповідь юриста:

Привіт, згідно зі статтею 192 Трудового кодексу Російської Федерації:
"За вчинення дисциплінарного проступку, тобто невиконання або неналежне виконання працівником з його вини покладених на нього трудових обов'язків, роботодавець має право застосувати такі дисциплінарні стягнення:
1) зауваження;
2) догану;
3) звільнення по відповідних підставах ".

Таким чином, Трудовим кодексом передбачені лише три види дисциплінарного стягнення. Такого дисциплінарного стягнення як "позбавлення співробітника премії" трудовим законодавством не передбачено.
Тому, видання подібного наказу - є порушенням норм трудового права. В силу чого, такий наказ нікчемний і не має ніякої юридичної сили.

При цьому зі статті 129 ТК РФ слід, що фактично премія (будучи заохоченням за працю) входить в заробітну плату працівника.
Отже, видаючи наказ про позбавлення працівника премії, роботодавець цим не тільки порушує вищенаведені норми трудового законодавства, але й незаконно позбавляє працівника частини його заробітної плати.

Таким чином, роботодавець може "позбавити" працівника премії тільки одним способом - лише шляхом її ненарахування відповідному працівникові, відштовхуючись від положень відповідного локального нормативного акта цього роботодавця, що регулює порядок нарахування премій.

 

Додаткові матеріали:

  • Чи можливо переведення працівника на посаду генерального директора
  • Оскарження наказу про догану і позбавлення премії працівником в суді
  • Чи можливо переведення працівника на посаду генерального директора
  • Законність позбавлення вагітної співробітниці щомісячної премії
  • Порушення роботодавцем трудового законодавства при звільненні працівника

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ