Ка стягнути матеріальну та моральну шкоду, заподіяну в ДТП?

Сталося ДТП. Як з'ясувалося, наша страховка виявилася недійсною (ми цього не знали). Тепер друга сторона хоче подати на нас до суду за підробку документа через те, що ми відмовляємося виплачувати збиток, нанесений їх авто. Ми (мій чоловік, я і наш майбутній дитина на останньому терміні) також поддверглісь, з їхньої вини, загрозу життю і наш авто постраждав набагато сильніше. А ситуація була така:
Ми їхали по правій стороні МКАД 80 км /ч. Через деякий час авто перед нами почала різко гальмувати, а зліва, в цей час йшов великий потік машин на високій швидкості, не даючи можливості нам перебудуватися. Відповідно, ми почали йти вправо, а там, як виявилося пізніше, стояв автомобіль другої сторони без габаритних вогнів і всіляких знаків аварійної зупинки і що нам залишалося робити? Коли все вирішувалося за частки секунди? Тільки в'їхати їм у м'яке місце і Слава Богу після всього, залишитися в живих, благо не на великій швидкості їхали, а то наша справа могло закінчитися і летальним результатом, несчітая отриманого шоку і збитку. Тепер, після їхнього (другої сторони) погроз по телефону ми збираємося подати зустрічний позов про заподіяння моральної шкоди та загрозі життю. Підкажіть, будь ласка, чи правильно ми йдемо, щодо нашої справи і які повинні бути наші подальші дії.

Василина.

Відповідь юриста:

Привіт, Василина. Спочатку дізнавач повинен визначити ступінь тяжкості нанесених вам повержденій, після цього прийме рішення про порушення або про відмову в порушенні кримінальної справи проти винного у скоєнні ДТП. Коли шкоду заподіяно здоров'ю людини, то потерпілий вправі претендувати на такі види компенсацій:
- Відшкодування втраченого заробітку (доходу).
- Відшкодування витрат на лікування та інших додаткових витрат.

Крім довідки з ГИБДД про ДТП потерпілий повинен представити в страхову компанію винуватця або суд документи, що підтверджують:
- Розмір втраченого заробітку, зокрема середнього місячного заробітку (доходу), стипендії, пенсії, допомоги; довідки, отримані на роботі або у відповідній організації
- Ступінь втрати професійної або загальної працездатності (укладення медустанови і медичної експертизи)
- Витрати на лікування і додаткові витрати (виписка з історії хвороби, документи про оплату медичних послуг, ліків, харчування).

Ви можете звернеться з претензією до винної особи через суд або в його страхову компанію, з вимогою відшкодування моральної шкоди та шкоди здоров'ю. Якщо страхова компанія не виплатить вам достатню для ремонту автомобіля відшкодування, то ви маєте право звернутися з вимога відшкодування матеріальної шкоди до винуватця ДТП.
Краще звернеться до юриста, для правильної побудови справи, щоб уникнути помилок і наші фахівці готові прийти до вас на допомогу.

 

Додаткові матеріали:

  • Як діяти потерпілому від наїзду автомобіля пішоходу?
  • Які документи необхідно надати до суду для відшкодування шкоди здоров'ю?
  • На яке відшкодування може претендувати потерпілий в ДТП?
  • Відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП
  • Заподіяння шкоди здоров'ю пішохода водієм транспортного засобу

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ