Заподіяння шкоди здоров'ю пішохода водієм транспортного засобу

Здрастуйте! Мою маму збила машина на пішохідному переході. 1 машина пропустила її, вона пішла по зебрі, на зустрічній смузі інша машина не загальмувавши збила її. Удар був у лівий бік. Зліва, неподалік від зебри була припаркована машина, водій, що збив, стверджує, що не бачив мою маму. Каже, що через припаркованої машини її не було видно. Маму відвезла швидка, приїхали дпс і склали протокол, є 2 свідка. У лікарні радили сісти на лікарняний на 2 тижні. Вона відмовилася, т.к через пару днів ми їдемо у відпустку, лікарняний проходимо в домашніх умовах. Обійшлося без переломів, великі гематоми на нозі, руці, вспух палець на нозі. Болить куприк і спина. Гематома на животі. На водія склали протокол, відібрали права.Ми хотіли вирішити питання в цивільному порядку, він запропонував 5000 руб, щоб обійтися без суду.
Що буде водієві, якщо не звертатися до суду - відберуть права? якщо звернутися до суду - Відберуть? А якщо ми звернемося до суду, яка ймовірність виграти справу? І яку суму можна витребувати у нього? Скільки це розгляд буде тривати по часу? Які документи, довідки нам треба зібрати? Заздалегідь спасибі за відповідь.

Відповідь юриста:

Привіт, спочатку дізнавач повинен визначити ступінь тяжкості нанесених вам повержденій, після цього прийме рішення про порушення або про відмову в порушенні кримінальної справи проти винного у скоєнні ДТП. Коли шкоду заподіяно здоров'ю людини, то потерпілий вправі претендувати на такі види компенсацій:
- Відшкодування втраченого заробітку (доходу).
- Відшкодування витрат на лікування та інших додаткових витрат.

Крім довідки з ГИБДД про ДТП потерпілий повинен представити в страхову компанію винуватця або суд документи, що підтверджують:
- Розмір втраченого заробітку, зокрема середнього місячного заробітку (доходу), стипендії, пенсії, допомоги; довідки, отримані на роботі або у відповідній організації
- Ступінь втрати професійної або загальної працездатності (укладення медустанови і медичної експертизи)
- Витрати на лікування і додаткові витрати (виписка з історії хвороби, документи про оплату медичних послуг, ліків, харчування).

Ви можете звернеться з претензією до винної особи через суд або в його страхову компанію, з вимогою відшкодування моральної шкоди та шкоди здоров'ю. Краще звернеться до юриста, для правильної побудови справи, щоб уникнути помилок і наші фахівці готові прийти до вас на допомогу.

Ви не вказуєте якої шкоди завдано вашої матері? За заподіяння легкої шкоди здоров'ю пішохода водій буде притягнутий до адміністративної відповідальності. Стаття 12.24 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає у вигляді покарання штраф від 5 до 8 МРОТ (500 - 800 рублів), або позбавлення водійських прав на термін від 6 до 12 місяців, або арешт строком до 15 діб.

 

Додаткові матеріали:

  • Відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок ДТП
  • Відшкодування шкоди здоров'ю, заподіяної дорожньо-транспортною пригодою
  • Позовна заява потерпілого в ДТП пішохода
  • Відшкодування шкоди здоров'ю
  • Відшкодування моральної шкоди

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ