Чому орган опіки та піклування не дає дозвіл на мену квартир?
Добрий день!
Я зібрався міняти квартиру двушку загальною площею 46 кв. м на двушку площею 80 кв. м з доплатою. .
У квартирі, що купується проживає мати з 2-ма неповнолітніми дітьми, причина продажу цієї квартири розлучення з чоловіком і його наполегливе бажання якнайшвидше отримати свою частку в грошовому еквіваленті (батько, мати і двоє дітей мають рівні частки по 1/4). Спочатку вони хотіли 3-х кімнатну квартиру але побачивши наш варіант (наша квартира з ремонтом, пластиковим склінням, всі меблі та побутова техніка залишається, будинок правда панельний і старіше але ближче до всієї інфраструктурі міста) зупинилися на ньому. Я уклав договір наміри продажу і купівлі квартир з агенством, вказані реальні цифри. Далі агент передав усі документи в опіку і вона вже другий тиждень мовчить. На моє запитання в чому справа опіка відповідає що краще шукайте інший варіант, не пояснюючи цієї фрази і при цьому ні говорячи ні да ні ні.
Моє питання: як вплинути на їх рішення і які підводні камені можуть бути в цій угоді?
Олександр.
Відповідь юриста:
Здравствуйте, Александр. Швидше за все в даному випадку органи опіки про піклування не дозволять провести мену квартир, з причини порушення прав неповнолітніх власників. Зараз їх частки дорівнюють 20 кв. м. на кожного, а після отримання у власність вашої квартири і розділом її між дітьми і матір'ю, їх частки будуть рівними 1533 кв.м. на кожного, що погіршує їх житлові умови, а це неприпустимо з точки зору законодавства. Якщо мати відмовиться від своєї частки і оформить квартиру на дітей, то угода можлива.
Додаткові матеріали:
Який договір скласти для одержання квартири батьків після їх смерті?Які права має чоловік на квартиру, взяту в іпотеку до укладення шлюбу?Нове житло видається замість аварійних будівельЯк правильно приватизувати квартиру перед її продажем?Як приватизувати муніципальну квартиру, якщо вже брав участь в приватизації ...