Відшкодування шкоди при ремонті
Найчастіше збиток майну може бути завдано при ремонті або переплануванні в сусідній квартирі, не сусідній ділянці, а також в результаті інших дій третіх осіб. Факт заподіяння шкоди необхідно зафіксувати актом відповідної комісії, а для визначення суми збитку провести незалежну будівельну експертизу.
Далеко не завжди особа, з вини якого сталася псування матеріальних цінностей, добровільно погоджується компенсувати збитки, тому відшкодування збитку при ремонті доводиться здійснювати в судовому порядку.
Для того щоб виключити розбіжності з приводу суми відшкодування шкоди, організацію, яка буде проводити оцінку, слід вибирати за згодою сторін. Якщо згода з відповідачем не досягнуто, позивач вибирає оцінювача за своїм розсудом. У будь-якому випадку це має бути серйозна експертна організація, що користується довірою суду, який розглядатиме позов.
Трапляється, що під час проведення ремонтних робіт виявляються приховані недоліки. У цьому випадку також проводиться незалежна експертиза, визначається характер шкоди та вартість його відшкодування.
Якщо приховані дефекти виявлені при ремонті автомобіля, на них складається додатковий акт огляду, і вимога про відшкодування підлягає зменшенню на відповідну суму, в іншому випадку суд може відмовити у відшкодуванні за недоведеністю розміру збитку.
На підставі ГК РФ, особа, що заподіяла шкоду, зобов'язана відшкодувати його в повному обсязі. Таким чином, до суми відшкодування прямих матеріальних збитків додаватися розумна сума моральної шкоди, а також встановлені законом пені та неустойки.
Наші фахівці допоможуть провести експертизу та оцінку збитку при ремонті рухомого і нерухомого майна, складуть позовну заяву і представлять довірителя в суді та інших організаціях.
Додаткові матеріали:
Позовна заява про відшкодування шкодиЗаява про відшкодування збиткуВідшкодування матеріального збитку по залиття квартириВідшкодування збитку при пожежіВідшкодування шкоди при будівництві