Стягнення шкоди
Особа, визнана винною у заподіяній шкоді, в порушенні чиїхось прав або інтересів зобов'язана відшкодувати заподіяну шкоду і збитки. Збиток може бути заподіяна при здійсненні цивільних, побутових, трудових, господарських відносин.
Стягнення шкоди може проводитися в досудовому (претензійному) порядку або в суді. Претензійний порядок передбачає направлення причинителю збитку письмової вимоги (претензії) про відшкодування заподіяної шкоди та збитків. Цей спосіб вирішення спорів найчастіше виявляється найбільш ефективним, оскільки дає можливість врегулювати конфлікт не загострюючи відносини між сторонами. Якщо заподіювач шкоди не відмовляється від відшкодування, сторона, що направила претензію, часто може піти на зменшення вимог, що служить якнайшвидшого вирішення питання.
Для судового стягнення збитку необхідно зробити кількісну оцінку завданих збитків і визначити суму відшкодування. Навіть якщо вина заподіювача і масштаби завданої ним шкоди спочатку здаються очевидними та незаперечними, до початку суду все може змінитися в діаметрально протилежну сторону. Відповідно, якщо ви хочете отримати задовільний результат, збір документальних свідчень заподіяної шкоди, вини заподіювача, проведення відповідних експертиз, оглядів і інших необхідних дій слід доручити досвідченим фахівцям.
Наші юристи проведуть всебічний аналіз матеріалів справи, зберуть бракуючі докази і підготують необхідні документи для судового стягнення матеріальної та моральної шкоди. Велика практика успішного вирішення подібних справ дозволяють швидко і ефективно захищати інтереси і права наших довірителів.
Додаткові матеріали:
Заява про стягненняПозовна заява про відшкодування шкодиЗаява про відшкодування збиткуВідшкодування матеріального збиткуКомпенсація шкоди