Компенсація моральної шкоди
Компенсація моральної шкоди передбачена ЦК, ТК і КК РФ, законодавством про захист прав споживачів. Позовна вимога про його компенсації зазвичай супроводжує вимогу про відшкодування майнової або немайнової шкоди. У той же час довести обгрунтованість нематеріальної шкоди набагато складніше.
Компенсація моральної шкоди незалежно від вини заподіювача шкоди провадиться при заподіянні шкоди життю і здоров'ю людини джерелом підвищеної небезпеки, в результаті його незаконного засудження, незаконного притягнення до кримінальної відповідальності, взяття під варту арешту, а також при заподіянні шкоди поширенням відомостей, що ганьблять честь, гідність та ділову репутацію. В інших випадках необхідно визначити провину заподіювача, що вимагає спеціальних юридичних знань.
Крім того, в позовній заяві необхідно вказати особисті немайнові права позивача, які порушені діями або бездіяльністю відповідача, і нематеріальні блага, на які вони зазіхають. Від правильності їх визначення залежить рішення по справі. Розмір компенсації моральної шкоди також слід визначати коректно, враховуючи як обставини події, так і сформовану судову практику. В іншому випадку вимоги будуть задоволені лише в незначній частині, і держмито виявиться сплаченої даремно.
Суд визначає ступінь фізичних і моральних страждань з урахуванням індивідуальних особливостей потерпілого та його емоційного стану. Наші фахівці складуть така позовна заява, яка переконливо засвідчить наявність у позивача права на компенсацію моральної шкоди, підберуть потрібні докази і представлять інтереси в суді для отримання компенсації в максимально можливому розмірі.
Додаткові матеріали:
Позовна заява потерпілого в ДТП пішоходаМоральна шкодаКомпенсація шкодиВідшкодування моральної шкодиКомпенсація моральної шкоди