Відшкодування заподіяної шкоди
При вирішенні різних спорів щодо відшкодування шкоди, заподіяної діями або бездіяльністю третіх осіб, невиконанням договірних зобов'язань не варто недооцінювати досудовий претензійний порядок відшкодування збитку. Якщо досвідчені юристи належним чином ведуть претензійну роботу, в більшості випадків вдається домогтися відшкодування шкоди не вдаючись до судового розгляду. Якщо доводиться розглядати справу в суді, грамотно складена претензія, підкріплена відповідними доказовими матеріалами, служить основою не тільки для позовної заяви, але і для позитивного рішення суду.
У процесі виконання своїх трудових обов'язків працівник може заподіяти шкоду майну підприємства. У цьому випадку він може здійснити добровільне відшкодування заподіяної шкоди, подавши відповідну заяву. В іншому випадку відшкодування може бути здійснене примусово (на підставі наказу) або через суд. Відшкодування може бути проведено в грошовій формі, або в натурі (ремонт пошкодженого майна за свій рахунок і т.п.).
Інша сторона питання - відшкодування шкоди, заподіяної працівникові. Чинне законодавство охороняє права громадян, надає соціальні гарантії в разі часткової чи повної втрати працездатності, нанесенні шкоди здоров'ю. Слід взяти до уваги, що для забезпечення ваших законних прав трудові відносини повинні бути оформлені належним чином і закріплені відповідними документами.
Фахівці нашого юридичного центру забезпечують досудовий та судовий порядок відшкодування шкоди, заподіяної третіми особами. Наші юристи допоможуть визначити розмір збитку, розрахувати суму відшкодування, підготувати необхідні докази і свідчення свідків, захистити ваші інтереси в суді.
Додаткові матеріали:
Позовна заява про відшкодуванняВідшкодування шкоди здоров'юВідшкодування заподіяної шкодиВідшкодування матеріального збиткуВідшкодування шкоди