Право користування
Право користування - визначена законом можливість вилучення з майна його споживчих властивостей, у тому числі для отримання доходів. Користування може бути законним (заснованим на правовому титулі) і незаконним.
Один з найскладніших моментів - використання об'єктів авторських і суміжних прав без спеціального дозволу, в тому числі комп'ютерних програм і баз даних, творів літератури та живопису, музичних фонограм і т.п. Законодавство РФ регламентує можливе використання, що не вимагає згоди правовласника, проте часто без юридичної допомоги складно розібратися, чи відноситься ваш випадок до законним способам.
Право користування житлоплощею регулюються законодавством РФ. Власник або наймач має такі ж права, як і інші члени родини, але при розлученнях і відчуження майна (наприклад, продаж квартири) необхідність юридичної допомоги стає очевидною.
Поняття права користування зародилося як юридична категорія, однак воно є важливою сполучною ланкою економічної та соціальної сфери, так як дає можливість користування майном не тільки його господарям, але й третім особам. Це використання регламентується законодавством і договорами.
При купівлі частини нерухомості в цілісних майнових комплексах виникає необхідність встановлення сервітутів - прав користування чужою власністю, зокрема під'їзними шляхами, земельними ділянками, рампами і т.п. По відношенню до суб'єктів користування розрізняють публічні сервітути (коли всі можуть користуватися об'єктами загального доступу) і приватні.
Наші юристи допоможуть скласти позовну заяву про визнання права користування, забезпечать визнання вашого права користування надрами, земельними ділянками, житловими приміщеннями, іншими об'єктами. Ми вирішуємо питання про припинення, обмеження і відновлення прав користування майном будь-якої форми власності.
Додаткові матеріали:
Право власностіПорушення авторських правПраво часткової власностіПраво власності на майноПраво користування житловим приміщенням