Скарга в адміністративній справі
Скарга в адміністративній справі може бути подана до органу, дії якого оскаржуються, до вищестоящого органу, а також до суду. Незважаючи на уявну неефективність двох перших способів, за допомогою досвідченого юриста часто вдається домогтися справедливості, не доводячи справу до судового розгляду.
При розгляді скарги ви можете ініціювати проведення заходів, які, на вашу думку, допоможуть встановленню істини (повторна експертиза, додаткові обстеження і т.п.). У разі відмови в їх проведенні посадова особа, що розглядає скаргу, зобов'язана надати письмове визначення, в якому будуть вказані причини відмови.
При адміністративному порядку розгляду справи оскарження провадиться у вищестоящому суді в порядку ієрархії. Постанова набирає чинності після того, як його розгляне суддя суб'єкта Федерації. Після цього постанову можна оскаржити у голови суду суб'єкта Федерації, далі слід звернутися до Верховного Суду РФ, якщо і там ви отримаєте незадовільну відповідь, потрібно подати скаргу голові ВС РФ. При цьому для кожного оскарження необхідно вкластися в передбачений законом 10-денний термін з дня повідомлення про прийняте рішення.
Навіть ознайомившись з таким коротким викладом процесу оскарження, навряд чи хтось засумнівається в необхідності залучення кваліфікованого адвоката. Більш того, навіть юридичні фірми довіряють виконання оскарження тільки самим досвідченим юристам.
Наші фахівці проводять оскарження рішень в адміністративних справах по всіх інстанціях, забезпечують доступ до всіх матеріалів справи, забезпечують виконання інших процесуальних прав довірителя.
Додаткові матеріали:
Скарга на адміністративне постановуОскарження рішенняОскарження постанови про адміністративне правопорушенняСкарга на дії прокуратуриОскарження рішення мирового судді