Оскарження рішення
Рішення і визначення всіх судів першої інстанції оскаржуються в касаційному порядку. Касаційну скаргу мають право подати будь-який учасник процесу, який не згоден з рішенням суду. Прокурор у разі незгоди подає касаційне подання.
Касаційна скарга подається в письмовій формі. Цей документ повинен відповідати певним вимогам. У скарзі зазначають найменування суду, найменування та реквізити особи, яка подає скаргу. У тексті має бути вказівка на оскаржуване судове рішення. В основній частині обгрунтовується незгоду з рішенням суду і висуваються відповідні вимоги. До скарги додаються необхідні документи. Копії скарги з додатками направляються всім особам, бере участі у процесі.
Скарга подається до суду, який ухвалив оскаржуване рішення, а він передає її до відповідного вищестоящого суду. Якщо заява не відповідає необхідним вимогам, суддя залишає скаргу без руху і надає час на усунення недоліків, про що сповіщає подавця скарги.
Якщо касаційною інстанцією будуть виявлені порушення, які допущені судом першої інстанції, рішення може бути скасоване, а справу направлено на перегляд в той же суд, але в іншому складі. У деяких випадках нове рішення виносить безпосередньо касаційна колегія.
Оскарження рішення суду, що вступило в силу, здійснюється в наглядовому порядку. Наглядову скаргу можуть подати особи, які беруть участь у справі, а також особи, чиї інтереси і права порушує постанову суду.
Фахівці нашого центру виконують оскарження рішень судів усіх інстанцій, а також постанов і дій працівників державних та інших організацій і установ, у тому числі арбітражних судів, податкових органів, прокуратури.
Додаткові матеріали:
Скарга на адміністративне постановуАпеляційна скарга в судАпеляційна скаргаАпеляційна скарга на рішення мирового суддіОскарження рішення мирового судді