Визнання договору купівлі-продажу житла дійсним
ГК РРФСР вимагав, щоб договір купівлі-продажу нерухомості було укладено в письмовій формі з обов'язковим нотаріальним посвідченням. Сторона, яка виконала такий договір купівлі продажу житлового приміщення (квартири, будинку або його частини), укладений до введення в дію ГК РФ, має право звернутися до суду з позовом про визнання його дійсним, якщо інша сторона ухилилася від своєчасного нотаріального посвідчення такого договору.
Для задоволення подібного позову необхідно довести, що договір був укладений, виконаний повністю або частково і посвідчений нотаріусом або нотаріальне оформлення не відбулося поза волею позивача. Доведення подібних обставин представляє істотні труднощі, оскільки часу минуло доволі багато, документи втрачено, свідків і нотаріуса важко або неможливо відшукати, а відповідач позов не визнає.
Часто справа ускладнюється тим, що визнання договору купівлі-продажу житла дійсним починають для вступу в права спадкування. Однак, якщо не звернутися до суду з таким позовом, велика ймовірність позбутися своєї нерухомості, яка в наш час постійно зростає в ціні. Колишні господарі, маючи документи на будинок, зможуть продати його повторно.
Не доводьте до сумних наслідків! Наші фахівці допоможуть зібрати такі докази, які підтвердять у суді чинність договору купівлі-продажу квартири, будинку або його частини. Ви станете офіційно визнаним повновладним господарем і зможете отримати всі необхідні документи на свою власність.
Додаткові матеріали:
Визнання недійсним удаваного договоруПродаж нерухомостіРеєстрація права власності на квартируОформлення у власність квартириВизнання права власності на квартиру