Визнання недійсним удаваного договору

Удаваною угодою є така, яка зроблена з метою прикрити іншу угоду. В силу положень ГК РФ удавана угода нікчемна. Якщо ж вона здійснена частково або повністю, то регулюванню підлягає угода, яку учасники дійсно мали на увазі. Визнання недійсним удаваного договору необхідно, щоб встановити дійсність тієї угоди, на яку в реальності було направлено волевиявлення сторін.

Наприклад, замість укладання договору купівлі-продажу автомобіля продавцем була видана генеральна довіреність на нього і від покупця отримано гроші. Здавалося б, дуже зручно: не потрібно витрачати час і гроші на переоформлення документів і держномерів. Але колишній власник у будь-який момент може скасувати довіреність і зажадати повернення автомобіля. Аналогічні випадки відбуваються при оформленні договорів дарування квартир замість купівлі-продажу, коли власники відміняють довіреність і не повертають гроші.

Щоб такого не сталося, слід довести недійсність удаваного правочину. Для цього необхідно письмовими доказами підтвердити факти його укладення, дійсного волевиявлення сторін учасників і обставини, які свідчать про укладення сторонами договору, відповідного їх дійсній волі. Численні вимоги до змісту позовної заяви неспростовно свідчать, що його складання має бути доручено висококваліфікованим юристам.

Наші фахівці володіють великою практикою в аналогічних справах, на їхньому рахунку безліч подібних виграних справ. Вони на високому професійному рівні підготують позовну заяву і передбачені законом матеріали до нього, а також докладуть усіх зусиль, щоб захистити права клієнта.

 

Додаткові матеріали:

 • Визнання угоди недійсною
 • Визнання недійсним договору, який суперечить вимогам закону
 • Визнання недійсним договору, укладеного під впливом насильства (погрози)
 • Визнання обміну жилими приміщеннями недійсним
 • Визнання угоди недійсною

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ