Реєстрація права власності на квартиру
Для того щоб отримати всі права на квартиру, необхідно у встановленому законом порядку провести реєстрацію права власності. Без свідоцтва про реєстрацію ви не зможете продати, заповідати, подарувати або іншим законним способом провести відчуження квартири.
Якщо квартиру ви отримали в результаті участі в пайовому будівництві, можливі два варіанти реєстрації права власності. Якщо забудовник в установленому порядку оформить необхідні документи, виконає всі вимоги і отримає дозвіл на введення будинку в експлуатацію, можна підписувати акт передачі квартири і звертатися до органу держреєстрації за свідченням, приклавши до заяви необхідний пакет документів.
Оскільки забудовнику рідко вдається виконати всі необхідні вимоги, на практиці найчастіше доводиться використовувати другий варіант - шукати захист своїх прав в судовому порядку, інакше реєстрація права власності на квартиру може затягнутися на роки.
Реєстрація власності на квартиру, придбану в результаті купівлі-продажу, успадкування, дарування також може «натрапити на підводні камені». Це, перш за все неналежне оформлення або відсутність деяких документів, спірні підстави набуття права власності колишніми господарями, особливо якщо мова йде про спільну або частковій власності, не кажучи вже про наявність злого умислу з боку продавця.
Наші юристи проведуть державну реєстрацію права власності на квартиру, отриману вами на будь-яких підставах, в тому числі за договором купівлі-продажу, дарування та іншим угодам відчуження майна. Якщо ваше право неможливо здійснити в звичайному порядку, фахівцями нашого юридичного центру складається позовна заява про визнання права власності на квартиру, і ми в судовому порядку відстоюємо ваші законні інтереси.
Додаткові матеріали:
Заява на право власностіВизнання права власності на автотранспортний засібСвідоцтво про право власностіОформлення у власність квартириВизнання права власності на квартиру