Визнання наймача таким, що втратив право користування житловим приміщенням
Визнати таким, що втратив право користування житловим приміщенням можна як самого наймача, так і члена його сім'ї, що проживає з ним. Таке визнання допускається, коли є обставини, прямо свідчать про відмову від права користування житловим приміщенням. Наприклад, виїзд наймача або члена його сім'ї із займаного ними жилого приміщення дає зацікавленій особі (наймачу або, навпаки, колишньому члену його сім'ї) право звернутися до суду з позовом про визнання вибулого втратила право користування жилим приміщенням. Зазначене право випливає з положень ЖК РФ, який встановлює, що факт виїзду на інше постійне місце проживання свідчить про розірвання договору найму.
Визнання наймача таким, що втратив право користування житловим приміщенням можливо не тільки при виїзді відповідача на постійне проживання в інше місце. Ще 10 років тому не допускалося таке визнання, якщо виїхав не оселився в іншому населеному пункті або в іншому житловому приміщенні даного населеного пункту. Зараз суди задовольняють подібні позови у відношенні і дорослих, і дітей, що не мають іншого житла, крім спірного. Для цього досить перевести відповідача в категорію колишніх членів сім'ї наймача.
В той же час відповідач може доводити необгрунтованість позову тим, що виїхав тимчасово на час виконання роботи, що він виконує обов'язки з утримання житла, що йому створені перешкоди до здійснення прав користування спірним житловим приміщенням з боку інших осіб або іншими обставинами.
Наші фахівці визначать коло необхідних доказів, представлять інтереси сторони в судових інстанціях і захистять порушені інтереси, що стосуються користування житловим приміщенням.
Додаткові матеріали:
Заяву до суду на виселенняВизнання права користування житловим приміщеннямВизнання відмови в дачі згоди на обмін недійснимВизнання права користування житловим приміщеннямПраво користування житловим приміщенням