Неповнолітня дитина, катаючись на скутері, наїхав на жінку, після чого її чоловік розколоти скутер і побив дитину. Яка відповідальність його чекає і як правильно скласти цивільний позов?
Мій неповнолітній син, катаючись на скутері, наїхав на жінку з коляскою, тут же був побитий її чоловіком, який ішов поруч із жінкою. В результаті наїзду жінка отримала незначні забої ніг, а мій син в результаті побиття-перлом лобової і гратчастої кісток черепа з внутрішньої гематомою, забій головного мозку, гематому ока.

 

Чи можна подати цивільний позов про захист честі і гідності проти блогера?
Чи можна подати цивільний позов про захист честі і гідності у відношенні невідомого мені блогера, який залишив негативний щодо мене коментар (спотворив факти моєї біографії, стверджуючи, що я служив на зоні в охороні, звідки мене нібито вигнали за негідну поведінку) в рамках коментарів до електронної версії статті про будівництво оптового ринку газети "Тверская, 13".

 

Чи може цивільна дружина претендувати на спадок цивільного чоловіка?
Чи має право моя сестра заявити на спадщину?
Привіт, Я хотіла б запитати, чи має моя сестра право на спадщину після смерті колишнього чоловіка? З чоловіком вони були офіційно в розлученні, але жили протягом 20 років разом.

 

Шлюбний контракт
Майнові відносини між подружжям можуть регулюватися шляхом укладення шлюбного договору. Шлюбний контракт можна укласти як до одруження, так і в будь-який час після реєстрації шлюбу.

 

Аліменти на дитину
Сімейний Кодекс зобов'язує батьків утримувати своїх не досягли повноліття дітей. При досягненні дитиною 18 років обов'язок виплати аліментів припиняється. У деяких випадках можливе припинення виплат раніше цього терміну: при вступі дитини в шлюб або визнання його емансипованим. Порядок стягнення аліментів залежить від того, добровільно або за рішенням суду батьки будуть виплачувати аліменти.

 

Розділ майна подружжя (розділ майна угоду)
Майно подружжя може бути поділене як при спільного життя подружжя, так і під час розлучення, а також після розірвання шлюбу. При відсутності шлюбного контракту майно можна розділити за згодою сторін, а за відсутності згоди - на підставі рішення суду.

 

Стягнення аліментів
Існує два порядки сплати аліментів: за угодою про сплату (добровільний) та стягнення аліментів за рішенням суду (судовий).

 

Заява на аліменти
Зажадати через суд виплату аліментів можна не тільки після розірвання шлюбу, але і під час спільного життя, якщо один з подружжя не виконує свої обов'язки по утриманню інших членів сім'ї. Для цього до суду подається позовна заява про сплату аліментів. Заявник звільняється від державного мита при подачі заяви, вона стягується судом з відповідача.

 

Позовна давність
Законодавством встановлюються певні терміни для захисту і відновлення в суді своїх порушених прав. Для різних вимог встановлено різні терміни, що відрізняються від загального строку позовної давності, який становить три роки.

 

Визнання угоди недійсною
Операції з нерухомістю та дорогим рухомим майном, вчинені без участі грамотного юриста нерідко визнаються недійсними, що обертається втратою великих грошей і пов'язаними з цим моральними переживаннями.

 

Встановлення батьківства
Юридичне оформлення стосунків дитини і його біологічного батька, іншими словами встановлення батьківства, може знадобитися, якщо дитина народжена у незареєстрованому шлюбі, або офіційний чоловік не є біологічним батьком.

 

Розпорядження майном підопічного
Опікуни або піклувальники зобов'язані витрачати доходи підопічного на підставі попереднього дозволу органу опіки та піклування виключно в інтересах підопічного. До доходів підопічного відносяться суми допомог, пенсій, аліментів, інших виплат, а також доходи від управління майном. Крім того, у підопічного можуть бути доходи, якими він має право розпоряджатися самостійно.

 

Юридична консультація
Якщо ви хочете самостійно розібратися в спірному питанні, більше дізнатися про ваших законних правах, обов'язках та можливостях в загальному випадку або в конкретній ситуації, що склалася, наші юристи дадуть відповіді на ваші питання і допоможуть вирішити виниклі проблеми.

 

Консультація юриста з житлових питань
Житлове право - одна із самих великих галузей права. Вона характеризується не тільки високою складністю правових відносин, великою кількістю законних, правових актів, галузевих стандартів і нормативів, але також високою вартістю об'єктів житлових правовідносин - житлових приміщень.

 

24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

 

Харків, Київ, Дніпропетровськ