Розділ майна подружжя (розділ майна угоду)
Майно подружжя може бути поділене як при спільного життя подружжя, так і під час розлучення, а також після розірвання шлюбу. При відсутності шлюбного контракту майно можна розділити за згодою сторін, а за відсутності згоди - на підставі рішення суду.
Якщо з приводу розділу матеріальних цінностей між подружжям не виникає жодних суперечок, майно може бути поділене за згодою між ними. Стаття 38 СК РФ передбачає можливість поділу майна подружжя на підставі угоди між ними.
Мирним шляхом проводиться розділ майна, угоду про яку є цивільно-правовою угодою, по якій спільне майно переходить в особисту власність одного з подружжя. Законом не встановлена певна форма угоди, таким чином, цей документ повинен відповідати загальним вимогам ГК РФ. За бажанням сторін, угоду можна завірити у нотаріуса, в більшості випадків так і поступають, хоча закон до цього не зобов'язує. На подружжя не покладається обов'язок доводити до відома кредиторів про складання угоди про розділ майна.
На підставі угоди майно може бути поділене в рівних або різних пропорціях, або ж повністю перейти у власність одного з подружжя. Розділу підлягає будь-яке майно, в тому числі банківські вклади.
Наші юристи складуть угоду про розподіл майна, яке буде враховувати інтереси і права обох сторін, на підставі довіреності представлять інтереси довірителів при укладанні угоди. Наші фахівці оформлять свідоцтво про право власності на частку в спільному майні. При неможливості поділу майна за угодою сторін, ми складемо та подамо в суд позов про поділ майна.
Додаткові матеріали:
Позовна заява про розірвання шлюбуШлюбний контрактСпільна власністьСвідоцтво про право власностіЧасткова власність на квартиру