Розпорядження майном підопічного
Опікуни або піклувальники зобов'язані витрачати доходи підопічного на підставі попереднього дозволу органу опіки та піклування виключно в інтересах підопічного. До доходів підопічного відносяться суми допомог, пенсій, аліментів, інших виплат, а також доходи від управління майном. Крім того, у підопічного можуть бути доходи, якими він має право розпоряджатися самостійно.
Без дозволу органу опіки не допускається вчинення будь-яких правочинів щодо відчуження майна підопічного, в тому числі угод по обміну або дарування, здачі в оренду, безоплатне користування, заставу, угод, що передбачають зменшення прав підопічного, розділ або зменшення майна, виділення часток і т.п .
Розпорядження майном підопічного здійснюється на підставі Федерального закону "Про опіки і піклування". Якщо є необхідність постійного управління нерухомим майном або цінним рухомим майном підопічного, орган опіки та піклування призначає керуючого і укладає з ним договір про довірче управління цим майном.
Піклувальники та опікуни можуть бути звільнені або відсторонені від виконання своїх обов'язків органом опіки у випадках, передбачених законом, у тому числі при приміщенні підопічного під нагляд у відповідну освітню, медичну або іншу організацію, якщо це не суперечить інтересам підопічного. Якщо опікуни та піклувальники розпоряджаються майном підопічного не належним чином або в своїх корисливих цілях, крім відсторонення від виконання обов'язків їх можна залучити до законної відповідальності.
Наші юристи нададуть консультації, практичну юридичну допомогу і правовий захист з усіх питань розпорядження та управління майном з дотриманням законних прав та інтересів підопічних, у тому числі неповнолітніх, а також громадян, визнаних недієздатними або обмежено дієздатними в силу різних обставин.
Додаткові матеріали:
Позов про право (позов про визнання права)Заяву до суду на усиновленняВизнання угоди недійсноюСпільна власністьПраво власності на майно