Аліменти на дитину
Сімейний Кодекс зобов'язує батьків утримувати своїх не досягли повноліття дітей. При досягненні дитиною 18 років обов'язок виплати аліментів припиняється. У деяких випадках можливе припинення виплат раніше цього терміну: при вступі дитини в шлюб або визнання його емансипованим. Порядок стягнення аліментів залежить від того, добровільно або за рішенням суду батьки будуть виплачувати аліменти.
При добровільній згоді на виконання аліментні обов'язки батьки укладають угоду про сплату аліментів. Угода буде дійсним тільки після нотаріального засвідчення. У документі може встановлюватися спосіб і порядок сплати (одноразова виплата, періодичні платежі, у грошовій формі або у натуральному вираженні).
На жаль, дуже часто аліменти на дитину припадає стягувати в судовому порядку. Якщо у подружжя є спільні неповнолітні діти, шлюб може бути розірваний тільки в судовому порядку. Із заявою про розірвання шлюбу можна подати заяву на виплату аліментів, однак, в цілях захисту дітей, суд і без цього має вирішити, хто і в якому розмірі буде платити аліменти.
Аліменти на дітей стягуються шляхом встановлення щомісячних виплат у частковому відношенні до доходу платника - 1/4 на одну дитину, 1/3 на двох дітей, 1/2 на трьох і більше. Розмір виплат може бути збільшений або зменшений судом залежно від матеріального становища сторін та інших обставин.
Фахівці нашого центру здійснюють повний комплекс заходів по стягненню аліментів на дитину, визначенню сум і способів виплат. Ми забезпечуємо зміну розмірів аліментів у залежності від зміни добробуту платника та інших заслуговують уваги факторів.
Додаткові матеріали:
Позовна заява на аліментиЗаява про стягнення аліментівПозовна заява про стягнення аліментівСтягнення аліментівЗаява на аліменти