Як визнати дарчу недійсною, якщо квартира вже продана?
У 2000 році нам з матір'ю належала у спільній частковій власності квартира. У неї 2 3 частки, у мене 1 3 спільній частковій власності.
Обманним шляхом вона вмовила мене відмовитися від своєї частки, мотивуючи мою відмову тим, що за квартиру можна буде менше платити податок на нерухомість, якщо власником квартири буде одна людина. Після того, як зареєстрували угоду в реєстраційній палаті, де я підписав відмову від своєї частки на квартиру, вона стала єдиним власником і продала квартиру.
Я опинився на вулиці.
Підкажіть, чи можу я після часу, оскаржити свою відмову в суді і повернути суму вартості своєї частки?
За якими статтями Цивільного та житлового кодексу я можу оскаржити таку угоду?
Чи можна в суперечці застосувати мотиви, що операція була проведена обманним шляхом або шахрайським способом?
Як і де я можу отримати документи про цю операцію? Щоб можна було уявити їх у суді.
Як зробити запит у реєстраційну палату по реєстрації нерухомості та угод з ним. Я маю на увазі, чи зобов'язані вони мені видати документи про цю операцію, так як свідоцтво про реєстрацію на квартиру у власність було видано матері, як абсолютному власнику.
Пізніше, за здачу загальної нашої з нею двокімнатної квартири державі, мати отримала дві однокімнатні та зареєструвала їх обидві в свою власність.
Чи можу я відсудити одну з квартир собі у власність, враховуючи те, що десять років тому вартість житлової нерухомості була набагато нижче. І в якому органі я можу отримати документи з оцінки вартості своєї частки десятирічної давності або підтвердити вартість своєї частки в даний час.
За раніше, спасибі
з повагою,
Дресвянніков Сергій
severjan71@mail.ru
89195563020
Відповідь юриста:
Привіт, Сергій. Згідно з постановою Пленуму Верховного Суду Російської Федерації, спори за позовними заявами про визнання недійсною нікчемного правочину повинні вирішуватися судом за заявою будь-якого зацікавленого обличчя в загальному порядку. Договір дарування можна оскаржити протягом трьох років після його укладення. Однак термін може бути поновлений за певних умов. Запишіться на консультацію до нашого юристу, і ми відповімо на всі ваші запитання після уточнення всіх нюансів справи.
Додаткові матеріали:
Чи можна оскаржити договір дарування через 10 років після його укладення?Як оскаржити перехід квартири у власність вітчима через 12 років?Як оскаржити перехід квартири у власність вітчима через 12 років?Часткова власністьЧастка в загальній власності