Як оскаржити перехід квартири у власність вітчима через 12 років?

Здрастуйте! Допоможіть будь ласка як нам знайти вихід із нашої непростої ситуації
У 1987 році моя мама отримала квартиру за ордером від держави як багатодітна мати (Червера дітей). В1993 році у неї помер чоловік і вона стала вдовой.В 1996 мама вийшла заміж і прописала вітчима на житлоплощу, на той момент троє дітей було неповнолітніх та одна совершеннолетняя.У советшеннолетней було взято письмовий дозвіл на прописку отчіма.В 1999 році була дозволена приватизація на цей будинок і відповідно мама приватизувала квартиру по 1/4доле на трьох дітей і себе, але в приватизацію вітчима не включила так як він приїхав сюди на заробітки і йому потрібна була як він стверджував тільки пропіска.Пісьменного відмови від приватизації від вітчима не било.Жізні у мами з Вітчим не получілочь тому як всі 9 років як вони жили вітчим пропрацював всього 4 роки та почав вимагати від мами, щоб вона прописала його родичів але мама відмовилася І вони розлучилися в 2005 году.Прожівают досі в одній квартіре.Кварплату він не оплачівает.на даний момент прийшло повідомлення від адвоката вітчима про те що він просить 1) визнати договір про передачу у власність громадян недійсною угодою.
2) застосувати наслідки недійсності угоди у вигляді повернення квартири
3) визнати недійсним запис в Єдиному держ. реєстрі прав (ЕРГП) про реєстрацію договору
4) витребувати з Адміністрації МО "Всеволожский муніципальний район " матеріали щодо приватизації квартири
5) накласти забезпечувальний арешт на квартиру.

Що можна нам зараз зробити щоб виграти справу і все частки залишилися за нами.??

Відповідь юриста:

Здравствуйте, Наталя. Договір про передачу житлового приміщення у власність може бути оскаржений у судовому порядку, як роз'яснює Пленум Верховного Суду Російської Федерації в п. 6 постанови від 24 серпня 1993 р. N 8 (з наступними змінами та доповненнями) "Про деякі питання застосування судами Закону Російської Федерації "Про приватизацію житлового фонду в Російській Федерації ", вказавши, що договір, а також свідоцтво про право власності на вимогу зацікавлених осіб можуть бути визнані судом недійсними за підставами, встановленими цивільним законодавством для визнання угоди недійсною, строк позовної давності, визначений п . 2 ст. 181 ГК РФ, в даному випадку повинен обчислюватися відповідно до п. 1 ст. 200 ГК РФ і становить один рік з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права.

Для отримання позитивного рішення суду , Вам потрібно довести, приміром шляхом показань свідків, що чоловік у момент приватизації усвідомлював, що він не буде власником квартири. Ось в цьому випадку можна просити у позові відмовити в зв'язку із закінченням строків позовної давності. Але виписати його з квартири не вдасться.

 

Додаткові матеріали:

  • Чи можна оскаржити судове рішення, яке набрало чинності більше 10 років том ...
  • Чи може власник виселити іншого власника з квартири?
  • Як визнати дарчу недійсною, якщо квартира вже продана?
  • Як оскаржити перехід квартири у власність вітчима через 12 років?
  • Визнання приватизації житлових приміщень недійсною

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ