Порядок направлення наглядової скарги та необхідні документи
Здравствуйте. Допоможіть розібратися. Ст.12.8 ч.1 (позбавлення керування тр.ср на 1 рік 9 міс.).
Це була постанова одного виїзного суду в лікарню. Його оскаржили, але все залишилося без змін. Винесли реше, спираючись на те, що медичні документи заповнені з порушеннями (були виправлення, які зробили співробітники лікарні) з таким же результатом. На це рішення, спираючись на ст.30.9 ч.1 КоАП РФ була подана Апеляційна скарга, а через 3 дні Клопотання з проханням повторного прилучення цих же медичних документів, але вже без виправлень, плюс копію виписки з Історії хвороби. Результат приголомшливий: Апеляційну скаргу повернули з визначенням про те, що повертають її на підставі ст.30.12-30.19 (послали в наглядову інстанцію м.Ханти-Мансійськ), а клопотання нібито відправили поштою і ще написали наступне "оскільки порушено порядок принесення скарги в порядку нагляду, ця скарга підлягає поверненню для усунення зазначених порушень закону ".
Питання:
1. У чому полягає порушення закону (адже согл. Ст.30.9 ч.1 скарга подається спочатку не в наглядову інстанцію, а саме в суд, який виніс рішення, з яким ми не згодні). Адже так!
2. Для чого тоді існує ст.30.9 ч.1 якщо в суді її не враховують?
3. Як вчинити правильно далі (подальші кроки)?
4.Які терміни подання наглядової скарги в Ханти-Мансійськ?
5. Які ще необхідно додати документи до наглядової скарзі?
6.Копіі документів для надання в наглядову інспекцію повинні бути завірені Судом або достатньо копій документів (постанови, рішення, скарг, визначення, клопотання, на яких стоїть вхідний номер Суду?)
Заздалегідь дякуємо.
Ольга
г.Нефтеюганска
Відповідь юриста:
Здравствуйте. 1. Постанова по справі про адміністративне правопорушення, винесене колегіальним органом, органом, створеним відповідно до закону суб'єкта Російської Федерації, і (або) рішення судді за скаргою на цю постанову можуть бути оскаржені до вищестоящого суду (ч. 2 ст. 30.9 КоАП РФ).
2. Вона врахована, тому що ви пишіть, що вже оскаржили рішення один раз.
3. На відміну від апеляції і касації наглядова скарга може бути подана після десяти днів після рішення суду, після вступу останньої в законну силу. За часу подачі наглядова скарга не обмежена, вона відправляється тільки у вищу інстанцію в порівнянні з судом, який виніс оскаржуване рішення. Якщо оскаржується рішення наглядової інстанції, то скаргу відправляють у наступний щабель суду.
4. Судові постанови можуть бути оскаржені до суду наглядової інстанції протягом шести місяців з дня їх вступу в законну силу.
5. Досить копій, завіряти їх не потрібно.
Додаткові матеріали:
Що робити якщо суд відмовив у розгляді наглядової скарги?Як оскаржити судове рішення другої інстанції при незгоді з ним?Скарга на адміністративне постановуАпеляційна скарга в судАпеляційна скарга