Чи правомірно роботодавець скоротив випробувальний термін не повідомивши працівника?

25 місяці тому я влаштувався в організацію учнем слюсаря. Згідно з угодою я повинен був відпрацювати один місяць учнем, після чого автоматично отримати розряд і працювати вже не учнем слюсаря, а, власне, слюсарем. При цьому випробувальний термін, зазначений у договорі становить 3 місяці. Відпрацювавши 25 місяці я знайшов роботу за фахом і спробував звільнитися без відпрацювання 2-х тижневого строку, вважаючи, що перебуваю на випробувальному терміні, що дає мені можливість звільнитися в будь-який день, без відпрацювання. У відділі кадрів мені відмовили звільнитися в день написання заяви, пославшись на те, що, відпрацювавши місяць, я був переведений на "штатну посаду слюсаря", що передбачає автоматичне припинення випробувального терміну. Мої посилання на договір, де вказано 3-х місячний випробувальний термін були парирував словесними вказівками на якісь "інструкції за штатним розкладом" і ТК РФ (без зазначення статей). Від мене вимагали написати заяву за власним бажанням, але зі звільненням тільки після відпрацювання 2-х тижневого строку. Крім того, працівнику підприємства, який відпрацював 3 місяці виплачується 50%-я компенсація за медичний огляд при працевлаштуванні. На момент звільнення (за умови відпрацювання 2-х тижнів) мій стаж роботи складе 3 місяці і 1 день. У відділі кадрів мені відмовили в прийомі від мене заяви на отримання вказаної компенсації з мотивуванням, що оскільки я написав заяву на звільнення до повного відпрацювання 3-х місяців, то я автоматично позбавляється права на цю компенсацію, тому являюсь вже "майже звільненим співробітником". Будьте люб'язні відповісти на питання, чи правий роботодавець щодо звільнення і, якщо прав, чи дійсно мені не належить виплата компенсації?

Відповідь юриста:

Привіт, роботодавець не вправі скоротити випробувальний термін, встановлений у трудовому договорі за угодою, навіть якщо претензій до працівника немає, так як законодавство не передбачає можливості скорочення випробувального терміну, встановленого при прийомі на роботу.

Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

 

Додаткові матеріали:

  • Як стягнути з роботодавця невиплачену заробітну плату
  • Роботодавець відмовляється укладати трудовий договір і виплачувати заробітн ...
  • Помилка при складанні трудового договору та звільнення співробітника
  • Як добитися від роботодавця виплати затриманої заробітної плати
  • Роботодавець не розрахував працівника за відпрацьований час

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ