Чи необхідно отримувати свідоцтво про розірвання шлюбу для вступу в новий шлюб

Добридень!

У мене таке питання: ми з моїм цивільним чоловіком вирішили офіційно одружитися. Чоловік зараз перебуває в процесі розлучення з першою дружиною: є рішення суду про розірвання шлюбу, яке ще не вступило в юридичну силу (тому що ще не минув встановлений законом строк в 10 днів після суду). Чоловік у мене з Самари, розлучення здійснювався там же його мамою за дорученням (ми живемо в Москві). Після закінчення 10 днів, мама також піде в ЗАГС реєструвати розірвання шлюбу і отримувати свідоцтво про розірвання, яке вона вишле нам в Москву, щоб ми могли подати тут заяву про реєстрацію шлюбу. Питання наступний: якщо у нього не буде в паспорті друку про розірвання шлюбу, але буде оригінал свідоцтва, чи зможемо ми одружитися або потрібно висилати мамі паспорт в Самару, щоб вона поставила печатку, коли буде забирати свідоцтво? І чи можемо ми подати заяву вже зараз, пояснивши, що документи будуть через 10 днів?

Завчасно дякую за відповідь!
З повагою,
Олена

Відповідь юриста:

Здрастуйте, Олено. Подружжя не вправі вступити в новий шлюб до отримання свідоцтва про розірвання шлюбу в органі реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання кожного з них.
Ваш співмешканець не зобов'язаний їхати в ЗАГС з рішенням суду для проставлення печатки та внесення запису. Але трапляється, що працівники суду не виконують своїх зобов'язань по відправці документів, тому з'явитися в ЗАГС бажано, для того щоб проконтролювати твори записи про розірвання шлюбу. Крім того, необхідно отримати свідоцтво про розірвання шлюбу, без якого ви не зможете зареєструвати шлюб.

Згідно ст. 32 Закону "Про акти громадянського стану" від 15 листопада 1997 року N 143-ФЗ (зі змінами на 23 липня 2008 року)
Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться органом реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя (одного з подружжя) або за місцем державної реєстрації речових створення сім'ї. Таким чином, поставити печатку і отримати свідоцтво ваш співмешканець може і в Москві.

 

Додаткові матеріали:

 • Як правильно скласти позовну заяву про розірвання шлюбу і куди його подати?
 • Чи можна отримати свідоцтво про розірвання шлюбу поштою?
 • Які документи необхідно додати до позовної заяви про розділ майна, нажитого ...
 • Як розірвати шлюб з дружиною без її згоди при відсутності майнового спору?
 • Порядок видачі повторного свідоцтва про державну реєстрацію акта цивільного ...

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ