Обмін квартири, що знаходиться в соціальному наймі, в судовому порядку

Як мені розміняти 3-х кімн. муніципальну квартиру, відповідальним квартиронаймачем якої є мій колишній чоловік. Квартиру нам видало Міністерство оборони, на той момент я була з ним у зареєстрованому шлюбі, у квартирі прописані також один загальний дитина (3 роки і 4 місяців) і його повнолітній син від першого шлюбу (19 років). Розлучення відбувся 31.07.2009 року в Судовому дільниці № 18 району Південне Бутово (ул.Старонародная, буд.2). При розлученні майнові питання я не вирішувала. А зараз виникло питання: де нам жити з моїм неповнолітнім сином, так як проживати в одній квартирі з колишнім чоловіком нестерпно і не безпечно як для мене, так і для нашого сина. Ця людина зловживає спиртними напоями і стає не піддається якому-небудь контролю. Багато разів погрожував мені розправою, я подавала заяви в міліцію 2 рази, в травні цього року його поміщали в психіатричну лікарню з приступом білої гарячки. В даний момент я з сином не проживаю за місцем реєстрації з 10.10.2010года через зазначених вище причин. 24.12.2010года відбулося судове засідання у Зюзенском районному суді м. Москви, за моїм позовом "Про надання мені і моєму синові права безперешкодного проживання в даній квартирі", на яке він не з'явився (судове засідання переносилося 4 рази через відсутність на засіданні відповідача ). Суд виніс рішення на мою користь і задовольнив частково мій позов. Частково, так як я також просила суддю визначити за мною і моїм сином певну кімнату, в цій частині позову мені було відмовлено. Підкажіть, будь ласка, як мені розміняти цю квартиру, в які інстанції я повинна звернутися і з якими документами. PS: Дуже сподіваюся на вашу допомогу в даному питанні, оскільки, поки, я не маю такої можливості наймати юриста. Спасибі! З повагою Федоренко Діана.

Відповідь юриста:

Привіт, Діана. Примусовий обмін муніципальної квартири можливий тільки в судовому порядку.
Згідно зі статтею 72 Житлового кодексу Російської Федерації: «проживають спільно з наймачем члени його сім'ї мають право вимагати від наймача обміну займаного ними жилого приміщення за договором соціального найму на житлові приміщення, надані за договорами соціального найму іншим наймачам і що знаходяться в різних будинках або квартирах.
Якщо між наймачем житлового приміщення за договором соціального найму і проживають разом з ним членами його сім'ї не досягнуто згоди про обмін, кожний з них вправі вимагати здійснення примусового обміну займаного жилого приміщення в судовому порядку. При цьому враховуються заслуговують на увагу доводи і законні інтереси осіб, які проживають в обмінюватися житловому приміщенні ».

 

Додаткові матеріали:

  • Примусовий розмін муніципальної квартири в судовому порядку
  • Примусовий розмін муніципального житла після розірвання шлюбу
  • Визнання права користування житловим приміщенням
  • Примусовий обмін житлових приміщень
  • Визнання відмови в дачі згоди на обмін недійсним

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ