Надання чотирьох оплачуваних вихідних батькові дитини-інваліда

Привіт, дуже потрібна допомога. Я працюю оператором за дорожніми вимірам в Краснодарській дистанції колії. У мене дитина-інвалід ДЦП тяж. форма, йому 16 років важить більше ніж я). Дружина не працює, природно. Вообщем, для догляду я беру 4 дня оплачуваних вихідних. Проблема в тому, що інженер контролюючий мою роботу і складає графік роботи на місяць, вимагає що-б я заздалегідь відпрацьовував ці дні, щоб не було зриву графіка і всі посадові особи наполягають на тому, що ці вихідні оплачуються з фонду оплати праці (а не державою) і, що якщо і норма годин у мене менше, то кількість кілометрів на місяць я повинен пройти як всі оператори (з повною нормою). Я до того ж ще є (до листопада) старшим оператором і на мені купа паперової роботи. (Але це іноді частково оплачується понаднормові, під настрій нормувальника, яка мені постійно недораховує зарплату і не проплачувала 4 дня на дит. Інв.). Коли я почав вимагати підмінного, призначили старшим іншого і склали такий графік, який інакше як дискримінацією не назвеш: найдальший ділянку, щоб я о 20:00 приїжджав щодня. І знову таки при нормі 136 годин робив всю роботу як в 168. Адже у тебе ж, кажуть, з оплатою днів така ж, як у всіх зарплата.
Тепер виходить, що замість 136 годин я буду на роботі (через далекої дороги і неможливістю дістатися раніше безкоштовно ні на чому крім електрички) на 50 годин більше. Коли мені дитину лікувати і навіть відпочивати незрозуміло. Причому у всіх інших операторів маршрути набагато коротше, або за місцем проживання. А мене просто вирішили викинути в шляховики або взагалі з організації, до якої я прив'язаний єдиним житлом. Зараз нормувальник і інженер скористалися зміною начальника (попередній мене і взяв на роботу, як хорошого фахівця і знаючи ситуацію з дитиною, гарантував роботу тільки в самому місті, а не на 80 км від нього щодня. Адже син важкий, дружина фізично і за станом здоров'я його підняти не може. і він виходить до 20:00 мене повинен чекати. Коли інші оператори можуть з більш ближніх маршрутів прибути додому вчасно. Організація транспорт не оплачує, тому я при такому графіку приїду тільки на електричці. виходить понаднормова робота по суті і відрядження (але не документально), А то можна було б відмовитися. Взагалі робочий день у мене з 8: 00-17: 00. Як мені законно відстояти своє право працювати хоча б не на гірших умовах ніж ті, у кого навіть немає дітей, і припинити їх постійні спроби від мене позбутися. Тут просто ще житло, куди мене поселили, багатьом подобатися. Вообщем, у мене питання життя і смерті. Допоможіть будь ласка. і ще, кажуть, що 4 дні я не можу брати поспіль (як я їх відпрацюю типу). Все кругом беруть, я знаю. Звичайно, узгоджують по-людськи. А я все з боєм. Сил вже немає. Вимагають в тих. відділі від мене довідки про моїх «привілеї». Яку я повинен їм довідку, якщо про інвалідність і на 4 дні всі документи є. Постійно приношу все роздруківки законів і коментарі до них, в даному випадку ст. 259 (про осіб з сімейними обов'язками). З величезною повагою Б Іван Петрович.

Відповідь юриста:

Здрастуйте, Іван Петрович. Відповідно до статті 262 ТК РФ одному з батьків (опікуну, піклувальнику) для догляду за дітьми-інвалідами надаються чотири додаткових оплачуваних дні вихідних на місяць. Ці дні також можуть бути використані одним з батьків або розділені між ними на їх розсуд.

Порядок надання та оплати додаткових вихідних днів встановлений Постановою Мінпраці Російської Федерації №26 ФСС Російської Федерації №34 від 4 квітня 2000 року «Про затвердження роз'яснення« Про порядок надання та оплати додаткових вихідних днів у місяць одному з працюючих батьків (опікуну, піклувальнику) для догляду за дітьми - інвалідами ». Додаткові вихідні дні надаються наказом (розпорядженням) адміністрації на підставі:

? заяви про надання додаткових вихідних;

? довідки органів соціального захисту про інвалідність дитини із зазначенням, що дитина не міститься в спеціалізованому дитячому закладі на повному державному забезпеченні. Така довідка видається щорічно;

? довідки з місця роботи другого з батьків про те, що на момент звернення додаткові вихідні дні в цьому ж календарному місяці йому не надавалися або надавалися частково. Довідка видається при кожному зверненні;

? документ (або його копія), що підтверджує, що другий з батьків не перебуває в трудових відносинах з роботодавцем або є особою, самостійно забезпечує себе роботою, - у відповідних випадках. Такий документ видається при кожному зверненні.

Оплата додаткових вихідних днів виробляється за рахунок коштів ФСС Російської Федерації в розмірі денного заробітку. Денний заробіток розраховується в порядку, встановленим статтею 139 ТК РФ.

З приводу питання про далекому ділянці - необхідно ознайомитися з вашим трудовим договором.

 

Додаткові матеріали:

 • Продовження відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 4-х річного в ...
 • Що робити якщо роботодавець змінив час роботи не попередивши працівника зав ...
 • Розмір допомоги по вагітності та пологах для працівниці, що відпрацювала ме ...
 • Розмір допомоги по вагітності та пологах для працівниці, що відпрацювала ме ...
 • Порушення роботодавцем трудового законодавства - ненормований робочий день.

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ