Захист прав працівника при багаторазовому їх порушення роботодавцем

11042011г. між мною і ТОВ «С» Філія в Краснодарському краї було укладено трудовий договір № 4402 згідно з яким, я була прийнята на роботу в юридичний відділ на посаду провідного юрисконсульта, з випробувальним терміном 3 місяці.
16 травня 2011р. було укладено додаткову угоду до трудового договору № 4402 згідно з яким, останнім днем випробувального терміну було 19052011г.
Наказом № 574 від 31052011р в структуру філії ТОВ «С» було введено Правове управління, в зв'язку з чим, юридичний відділ був введений до складу правового управління. Цим же наказом була введена посада начальника Правового управління з встановленим посадовим окладом.
Наказом № 1234-ЛС від 01062011р. я була постійно переведена з посади провідного юрисконсульта юридичного відділу, в Правове управління на посаду в.о. начальника Правового управління. Зміни на посаді і окладі були відображені в укладеному додатковій угоді до трудового договору. В даній посаді я 2 місяці отримувала заробітну плату, відповідно до встановленого посадовим окладом.
Вранці 24082011г. мені було вручено під підпис (без дати, без вхідного номера) повідомлення про скасування раніше виданого наказу про моє переведення на посаду начальника Правового управління № тисяча двісті тридцять чотири-ЛС від 01062011р. і нікчемності укладеного на підставі цього наказу додаткової угоди до трудового договору № 4358 від 11042011г.
В цей же день, Наказом № 1016 від 24082011г., Був скасований наказ про моє переведення, зобов'язавши привести сторони в первісний стан, надавши мені колишню посаду провідного юрисконсульта юридичного відділу, тобто посаду яка вже не існує, в зв'язку з введеними змінами до штатного розпису з 01062011р. Однак, переведення працівника на іншу роботу в тій же організації є зміною умов трудового договору. Статті 72 ТК РФ і ст. 57 ТК РФ, вказують, що умови договору можуть бути змінені тільки за згодою сторін і тільки в письмовій формі, як правило, складеним у двох примірниках, для кожної зі сторін. Тим більше в даному випадку мова йде про суттєве зменшення заробітної плати. Що значно впливає на моє матеріальний стан, оскільки я виховую дитину одна (мати одиначка) і є єдиним годувальником у родині.
Даними діями було порушено законодавство про працю та про охорону праці?

Відповідь юриста:

Здрастуйте, працівник для захисту трудових прав може звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду за дозволом індивідуального трудового спору протягом трьох місяців з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у спорах про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки. Пам'ятайте, що всі витрати на юриста згодом будуть стягнуті з роботодавця і справи по трудових спорах не обкладаються державним митом.

 

Додаткові матеріали:

 • Вимога роботодавця про звільнення за власним бажанням
 • Що робити якщо роботодавець звільнив заднім числом вказавши неправдиві прич ...
 • Стягнення заробітної плати і компенсацій при звільненні у судовому опрядке
 • Як добитися від роботодавця виплати затриманої заробітної плати
 • Роботодавець не розрахував працівника за відпрацьований час

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ