Надання житла власнику кімнати в будинку, що підлягає знесенню

При знесенні будинку і розселення мешканців -какая безкоштовна площа покладена, якщо я маю комунальну приватизир. кімнату 164 м в 3 кімн. кв-ре, там не пропасана. Чи можу вимагати при наданні нового відділ. житла ще безкоштовно метри з заг. площі кв-ри, але ці метри не вказані в св-ве про власність. Чому при оформленні купівлі-продажу кімнат в комун. кв-рах не вказують приналежність частини загальної площі тій або іншій кімнаті? В одному місті Підмосков'я це вказують, в ін- немає. Люди користуються загальною площею і при знесенні будинку і надання нового житла теж повинні мати можливість отримати цю частину заг. площі безкоштовно і, при бажанні, доплатити до вартості окремої кв-ри. Зараз начебто програма по розселенню комуналок? Покладені за законом якісь метри, кіт. я можу купити за собівартістю і якщо-так, то яка середня ціна?
Йдеться про нерухомість в Підмосков'ї. Чи мають право відселити також в комуналь. кв-ру?
Якщо йде переселення в будинок-новобудову, будує. компанія дивиться тол. метри записані в св-во про власність і не вважають загальні метри. Це справедливо? Спасибі.

Відповідь юриста:

Здрастуйте, відповіді на ваші питання містяться в ЖК РФ, а саме в ст. 32.

1. Житлове приміщення може бути вилучено у власника шляхом викупу у зв'язку з вилученням відповідної земельної ділянки для державних або муніципальних потреб. Викуп частини житлового приміщення допускається не інакше як за згодою власника. Залежно від того, для чиїх потреб вилучається земельна ділянка, викуп житлового приміщення здійснюється Російською Федерацією, відповідним суб'єктом Російської Федерації чи муніципальній освітою.

2. Рішення про вилучення житлового приміщення приймається органом державної влади або органом місцевого самоврядування, які прийняли рішення про вилучення відповідної земельної ділянки для державних або муніципальних потреб. Порядок підготовки і прийняття такого рішення визначається федеральним законодавством.

3. Рішення органу державної влади або органу місцевого самоврядування про вилучення житлового приміщення підлягає державній реєстрації в органі, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно та угод з ним.

4. Власник житлового приміщення не пізніше ніж за рік до майбутнього вилучення даного приміщення повинен бути повідомлений в письмовій формі про прийняте рішення про вилучення належного йому житлового приміщення, про дату здійсненої відповідно до частини 3 цієї статті державної реєстрації такого рішення органом, який прийняв рішення про вилучення. Викуп житлового приміщення до закінчення року з дня отримання власником такого повідомлення допускається лише за згодою власника.

5. Власник житлового приміщення, що підлягає вилученню, з моменту державної реєстрації рішення про вилучення даного приміщення до досягнення угоди або прийняття судом рішення про викуп житлового приміщення може володіти, користуватися і розпоряджатися ним на свій розсуд і проводити необхідні витрати, що забезпечують використання житлового приміщення відповідно з його призначенням. Власник несе ризик віднесення на нього при визначенні викупної ціни житлового приміщення витрат і збитків, пов'язаних з виробленими в зазначений період вкладеннями, значно збільшують вартість вилучається житлового приміщення.

6. Викупна ціна житлового приміщення, терміни та інші умови викупу визначаються угодою з власником житлового приміщення. Угода включає в себе зобов'язання Російської Федерації, суб'єкта Російської Федерації або муніципального освіти сплатити викупну ціну за вилучаються житлове приміщення.

7. При визначенні викупної ціни житлового приміщення в неї включається ринкова вартість житлового приміщення, а також всі збитки, завдані власнику житлового приміщення його вилученням, включаючи збитки, які він несе у зв'язку зі зміною місця проживання, тимчасовим користуванням іншим житловим приміщенням до придбання у власність іншого житлового приміщення (в разі, якщо зазначеним у частині 6 цієї статті угодою не передбачено збереження права користування вилучаються житловим приміщенням до придбання у власність іншого жилого приміщення), переїздом, пошуком іншого жилого приміщення для набуття права власності на нього, оформленням права власності на інше житлове приміщення, достроковим припиненням своїх зобов'язань перед третіми особами, в тому числі упущену вигоду.

8. За угодою з власником житлового приміщення йому може бути надано взамін вилучається житлового приміщення інше жиле приміщення з зарахуванням його вартості у викупну ціну.

9. Якщо власник житлового приміщення не згоден з рішенням про вилучення житлового приміщення або з ним не досягнуто згоди щодо викупної ціни житлового приміщення або інших умовах його викупу, орган державної влади або орган місцевого самоврядування, що прийняли таке рішення, можуть пред'явити до суду позов про викуп житлового приміщення. Позов про викуп житлового приміщення може бути пред'явлений протягом двох років з моменту направлення власнику житлового приміщення повідомлення, зазначеного в частині 4 цієї статті.

10. Визнання в установленому Кабінетом Міністрів України порядку багатоквартирного будинку аварійним і таким, що підлягає знесенню або реконструкції є підставою пред'явлення органом, який прийняв рішення про визнання такого будинку аварійним і таким, що підлягає знесенню або реконструкції, до власників приміщень у зазначеному будинку вимоги про його знесення або реконструкції упродовж розумного строку . У разі, якщо дані власники у встановлений строк не здійснили знос або реконструкцію вказаного будинку, земельну ділянку, на якій розташований зазначений будинок, підлягає вилученню для муніципальних потреб і відповідно підлягає вилученню кожне житлове приміщення в зазначеному будинку, за винятком житлових приміщень, що належать на праві власності муніципального утворення, в порядку, передбаченому частинами 1 - 3 5 - 9 цієї статті.

11. У разі, якщо стосовно території, на якій розташований багатоквартирний будинок, визнаний аварійним і таким, що підлягає знесенню або реконструкції, прийнято рішення про розвиток забудованої території відповідно до законодавства Російської Федерації про містобудівної діяльності, орган, який прийняв рішення про визнання такого будинку аварійним, зобов'язаний пред'явити до власників приміщень у зазначеному будинку вимога про його знесення або реконструкції і встановити термін не менше шести місяців для подачі заяви на отримання дозволу на будівництво, знос або реконструкцію вказаного будинку. У разі, якщо власником або власниками багатоквартирного будинку протягом встановленого строку не буде подано в установленому законодавством Російської Федерації про містобудівної діяльності порядку заяву на отримання дозволу на будівництво, знос або реконструкцію такого будинку, земельну ділянку, на якій розташований зазначений будинок, і житлові приміщення в зазначеному будинку підлягають вилученню для муніципальних потреб відповідно до частини 10 цієї статті.

 

Додаткові матеріали:

 • Чи потрібно власнику житлового будинку попереджати дітей про продаж будинку ...
 • Чи відповідає Закон міста Москва "Про забезпечення права жителів міста Мос ...
 • Яку компенсацію повинен отримати власник приватизованого житлового приміщен ...
 • Як контролювати витрату коштів на утримання і ремонт житлового приміщення?
 • Заяву до суду на перепланування

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ