Позовна заява на неправомірні дії нотаріуса

Вітаю!
Правомочний відмова нотаріуса у виправленні тексту документа за свій рахунок?
Дуже пошкодувала, що звернулася в нотаріальну контору З О.А. Оформлення документів поставлено на потік. З клієнтом не працюють. Друкують те, що скажеш. Я оформляла нотаріальна згода на придбання нерухомості для чоловіка. При оформленні, у мене навіть не запитали, куди я буду надавати цей документ. Виявилося, що від цього залежить формулювання тексту згоди, причому істотно. Переробляти текст за свій рахунок в конторі відмовилися і запропонували заплатити ще 900 руб., Як за складання нового документа.
Якби не моя пильність, угода в банку не відбулася б виникли внаслідок неправильного оформленого нотаріального згоди.
Стало нормою, що якщо займаєшся покупкою квартири, значить повинен приміряти на себе роль ріелтора, лікуєшся в мед. закладі - почитай мед. літературу, оформляти документи - почитай законодавства і стань юристом на час і.т.д.

Буду вдячна за відповідь.
Тетяна

Відповідь юриста:

Доброго дня, Тетяно. Ви можете звернутися до суду з позовною заявою на неправомірні дії нотаріуса і стягнути з нього збитки, які ви понесли. Відповідно до ст. 151 Цивільного кодексу нанесення громадянину моральної шкоди передбачає заподіяння йому фізичних чи моральних страждань діями, що порушують його особисті немайнові права або посягають на належні громадянину інші нематеріальні блага. При встановленні вищевказаних обставин суд може покласти на нотаріуса обов'язок виплатити грошову компенсацію зазначеного шкоди. У нашій практиці є виграні в суді справи проти нотаріусів, який завдав своїми діями шкоди клієнтам. У цих випадках суд зобов'язував нотаріусів виплатити гроші клієнтам і повторно здійснити необхідні нотаріальні дії безкоштовно.

 

Додаткові матеріали:

 • Чи можна відмовитися від послуг нотаріуса з відкриття спадкової справи?
 • Як з'ясувати куди переїхала контора нотаріуса, у якого було відкрито спадк ...
 • Компенсація моральної шкоди
 • Моральна шкода
 • Моральна шкода

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ