Моральна шкода
Цивільним Кодексом РФ під моральною шкодою розуміються фізичні і моральні страждання, заподіяні діями, які порушують особисті немайнові права або посягають на інші нематеріальні блага, що належать громадянину.
Найчастіше моральну шкоду полягає в стражданнях, викликаних фізичним болем, пов'язаної з нанесеним каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, переживаннях у зв'язку з втратою родичів, суспільного становища, роботи, розкриттям лікарської, сімейної, іншої особистої таємниці, поширенням неправдивих відомостей, що ганьблять гідність та ділову репутацію, позбавленням або обмеженням яких прав, неможливістю продовжувати активне громадське життя.
За рішенням суду особа, що заподіяла моральну шкоду, зобов'язана компенсувати його в грошовій формі. ЦК України встановлює, що розміри компенсації встановлюються судом залежно від ступеня вини порушника та від інших заслуговують уваги обставин. Суд також повинен звертати увагу на ступінь моральних і фізичних страждань, величина яких визначається індивідуальними особливостями потерпілого. При цьому небудь методики для визначення ступеня вини і глибини страждань закон не надає.
Таким чином, загальні і нечіткі формулювання закону ускладнюють застосування цієї правової норми на практиці, ставлять вирішення питання про заподіяння моральної шкоди в залежність від суб'єктивних чинників, особистісних особливостей конкретних суддів.
Вивчивши всі сторони справи, зібравши необхідні докази та документальні підтвердження наші адвокати складуть позовну заяву про заподіяння моральної шкоди та захистять ваші інтереси в суді. Наші довірителі завжди можуть розраховувати на справедливу матеріальну компенсацію і відновлення своїх законних прав.
Додаткові матеріали:
Заява про відшкодування збиткуКомпенсація моральної шкодиМоральна шкодаВідшкодування моральної шкодиКомпенсація моральної шкоди