Розірвання договору довічного утримання після смерті рентополучателя

Квартііра (90м2 заг, 519м2 жив) пріватізірвана на 4-х чол. Бабуся, мама, я і моя дочь.14122001 моя бабуся і дядько (брат мами) уклали договір про довічне утримання і відчуженні 1 4 частини кв-ри. З бабусею останні 10 років жила я, мої дві дочки і чоловік. Природно, прибирала, прала, викликала лікарів і т д -я.Бабушка померла 250311. Минуло півроку і ми запропонували дядькові викупити його частку. На це була відповідь, що він буде жити в бабусиній кімнаті (201м2) або поселить квартирантів, наприклад чеченців. Якщо нас не влаштовує такий варіант, ми повинні йому купити певну 1-ком квартиру (ціна кв-ри 1 2 ціни нашої трикімнатної). Хочемо заперечити договір змісту, т до кого платежі платила я (є всі квитанції, є розписка від дядька, що він не буде платити кому платежі, поки не вступить у спадок), лікарів викликала я і все мед довідки і довідки від швидких у мене, і останні три місяці ми наймали доглядальницю по догляду за бабусею, т до дядько відмовлявся доглядати один і доглядали я, моя мама, він і доглядальниця Ще в договорі про зміст прописано, що він повинен щомісяця платити бабусі певну суму грошей. Наскільки я знаю, грошей він не платив, а ліки купував за рахунок її пенсії. так само я не знаю, щоб бабуся ходила в Банк або ощадкасу для отримання будь-яких перекладів. Пенсію їй приносили додому і чітко суму пенсії.
Чи є у мене шанс оскаржити в суді договір довічного утримання, вже після смерті бабусі?

Відповідь юриста:

Добрий день. Після смерті одержувача ренти визнати договір довічного утримання недійсним, через невиконання зобов'язань за договором з боку платника ренти, не можна. На цих підставах одержувач ренти може звернутися з вимогою про розірвання договору, але тільки за життя. Виходить, що якщо ваша бабуся не розірвала договір за життя, то її все влаштовувало.
Оскаржити даний договір можна тільки посилаючись на недієздатність одержувача ренти. Однак тут все теж дуже складно, так як договір повинен бути завірений нотаріусом, який повинен перевіряти дієздатність особи, яка укладає договір.

З приводу вселення в квартиру квартирантів - власник частки в квартирі повинен отримати на це згоду всіх інших власників. Тобто якщо ви не дасте своєї згоди, то в квартирі може бути зареєстрований і проживати тільки ваш дядько і його неповнолітні діти.

До того ж, 1/4 частина трикімнатної квартири - це не окрема кімната. Для отримання кімнати вашому дядька необхідно звернутися до суду з позовом про визначення порядку користування квартирою, що, однак, не означає позитивного результату засідання.

 

Додаткові матеріали:

 • Чи має внучка право на квартиру, що залишилася після смерті бабусі, якщо в ...
 • Чи можна продати квартиру, що знаходиться у власності за договором довічног ...
 • Який договір скласти для одержання квартири батьків після їх смерті?
 • Чи можна здавати в оренду кімнату в приватизованій квартирі без згоди всіх ...
 • Чи має дідусь право на квартиру, якщо відмовився від приватизації в свій ча ...

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ