Зниження розміру неустойки судом відповідно до ГК РФ

Добридень!
Я подала позовну заяву до суду про неякісні медичні послуги (стоматологічних) встановлено зубний імплантат, документи надали підписати після операції, навмисно невірно інформували, мав місце факт фальсифікації меддокументи і т.д. вообщем повний стандартний набір порушень. Неодноразово зверталася з претензіями. Два роки проходила з запаленням, після 2-х років видалили пошкодили сусідні зуби, запалення не проходить є безліч інших з'явилися проблем
в зв'язку з установкою імплантата Наслідки непередбачувані. Незважаючи на те що розмір неустойки склав більше 500000 рублів, суд знизив її до розміру послуг 41000 рублей. Вина відповідача була встановлена. Відповідач подав касаційну скаргу. Справу повернули на перегляд. Моральна шкода в розмірі 200000 рублів порахували непорівнянний з моїми стражданнями Зіткнулася з корпоративною солідарністю і чим тільки можна Справа переглядатимуть. На що я можу послатися, щоб розмір неустойки не знижували до вартості послуг? Адже мова йде не про якісь зобов'язання, а моє здоров'я і моїх моральних і фізичних стражданнях. Зіткнувшись з усім цим, я зрозуміла, що неустойку знижувати до розміру послуг це закон тобто загальна прийнята практика. І ніхто не буде розбиратися в тонкощах Зараз має намір встановити факт фальсифікації медичних документів. Як це краще зробити? Внести зміни в позовну заяву, який зараз переглядають справи, або подати інше позовну заяву про встановлення факту фальсифікації документів. Відчуваю себе абсолютно безпорадною Заздалегідь спасибі за відповідь, хоча мало вірю в те, що його отримаю.

Відповідь юриста:

Добрий день. Верхньої межі неустойки в даному випадку немає, проте Постанова Пленуму ВС від 29091994 № 7 абз. 2 п. 12:
враховуючи, що зазначений Закон Російської Федерації не містить будь-яких вилучень із загальних правил нарахування та стягнення неустойки, суд відповідно до ст. 333 ГК РФ має право зменшити розмір неустойки, якщо вона явно не відповідає наслідків порушення зобов'язань. При цьому судом повинні бути прийняті до уваги ступінь виконання зобов'язання боржником, майновий стан позивача, а також не тільки майновий, але і будь-який інший, заслуговує на повагу, інтерес відповідача.

Практика відшкодування моральної шкоди в нашій державі така, що суми в 200-300 тисяч рублів присуджують при, наприклад, отримання інвалідності, втраті руки і т.д. Однак вам ніхто не заважає вказати такий розмір моральної шкоди, можливо суд задовольнить ваш позов на новому розгляді.

 

Додаткові матеріали:

 • Як розрахувати розмір державного мита за позовом про відшкодування морально ...
 • Якщо в договорі вказана неустойка менша, ніж законна, чи можна вимагати вип ...
 • Як розрахувати розмір державного мита при ціні позову понад 1000000?
 • Стягнення неустойки з агентства нерухомості за договором надання послуг
 • Стягнення неустойки з застойщіка за договором пайового будівництва

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ