Стягнення неустойки з агентства нерухомості за договором надання послуг
Добрий день!
У вересні 2010 р. мною була укладено договір з агентством нерухомості про надання послуг з оформлення операції з купівлі-продажу земельної ділянки з дачним будиночком. У договорі прописана обов'язок агентства надати мені документи на право власності до 25.12.2010. При цьому між мною і продавцем був укладений договір купівлі-продажу (без нотаріального засвідчення), складено акт прийому-передачі об'єкта нерухомості. Гроші були передані пдавцу в обсязі 100% від вартості угоди готівкою в день укладення договору. За станом на поточну дату засвідчує про право власності я досі не отримала (агентство нерухомості постійно посилається то на нестачу якихось документів, то на те, що кур'єр "не довіз " документи до регігстріціонной палати і т.д.) . Скажіть, будь ласка, чи можу я подати в суд на агентство нерухомості при тому, що в договорі не були обумовлені небудь умови компенсації з боку агентства нерухомості у випадку прострочення виконання договірних зобов'язань та /або якусь моральну компенсацію (адже термін надання документів таки був обговорений). Крім того, продавець також має намір подати в суд на це ж агентство нерухомості, тому що між ним та агенцією також було укладено відповідний договір, зобов'язання за яким не виконано (при цьому всі документи агентству нерухомості на продаваний об'єкт були надані своєчасно, роботи по оформленню оплачені ). Яким чином ми можемо /не можемо подати в суд? краще написати два окремих позову (від мене і продавця) або один спільний? Заздалегідь вдячна, Наталя
Відповідь юриста:
Здравствуйте. 1. Краще направляти два різних позову, проте ви можете направити клопотання про розгляд позовів в один час, тому що будете свідками при розгляді позову кожного.
2. Повернути комісію агентства не вийде, тому частину договору все ж виконано: знайдений продавець, однак ви вправі вимагати виплати неустойки, відповідно до закону, якщо умова про неї не міститься в договорі.
В силу ст. 27 Закону Російської Федерації "Про захист прав споживачів" виконавець зобов'язаний здійснити виконання роботи (надання послуги) в строк, встановлений правилами виконання окремих видів робіт (надання окремих видів послуг) або договором про виконання робіт (надання послуг). У договорі про виконання робіт (надання послуг) може передбачатися термін виконання роботи (надання послуги), якщо зазначеними правилами він не передбачений, а також строк меншої тривалості, ніж строк, встановлений вказаними правилами.
Згідно з п. 5 ст. 28 Закону Російської Федерації "Про захист прав споживачів" у разі порушення встановлених термінів виконання роботи (надання послуги) або призначених споживачем на підставі пункту 1 цієї статті нових термінів виконавець сплачує споживачеві кожний день (годину, якщо термін визначено у годинах) прострочення неустойку ( пеню) у розмірі трьох відсотків ціни виконання роботи (надання послуги), а якщо ціна виконання роботи (надання послуги) договором про виконання робіт (надання послуг) не визначена - загальної ціни замовлення.
Додаткові матеріали:
Право споживача при відмові виконавця усунути недоліки у виконаній роботіПорядок отримання грошових коштів при розірванні договору підрядуРозірвання договору підряду з причини наявності істотного недоліку у викона ...Розірвання договору підряду з причини наявності істотного недоліку у викона ...Складання претензії до ТОВ з вимогою про розірвання договору