Оцінка пропорційності відшкодування завданих моральних страждань.

при очікуванні в коридорі суду г.Кіржач, у справі про фактичне прийняття спадщини, з'явилися племяница спадкодавця, і при зам глави Кіпреевского поселення (представник адміністрації-відповідач) Сказали свідкові з боку позивачів - "Сергіївна, а ти чого приперлася? тобі що заплатили? "
Являсь представником позивача спробував зупинити цю розмову.
Свідком цього випадку був учасник попереднього судубного засідання.
Вже в перерві судового засідання у справі про фактичне прийняття спадщини, племяница знову спробували чинити тиск на свідка з боку позивача: "сергеевна тебе купили, за п'ять тисяч і тепер ти на їхньому боці ".
Я знову спробував перервати даний розмова, так як він не відповідає дійсності:
1) про те що в справі буде свідок дізнався напередодні ввечері, подзвонив зі свого мобільного телефону на міський номер свідка попросив взяти на суд правовстановлюючі документи і фотографії, якщо такі є, а також запропонував заїхати за свідком до будинку де він живе і доставити до будівлі суду на особистому автомобілі, враховуючи що вік свідка 77 років, на що отримав відмову.
2) позивач на ходився в м.Москва, мати і батько позивача находіліс в селі в 18 км від міста де проходить слухання справи, я як представник позивача в особистих справах перебував в тойже селі.
3) потреби в підкупі свідка немає необхідності і можливості, так як свідок дізнавшись про справі сам ізьявіл бажання бути свідком.
4) підкуп свідка кримінально каране діяння.


Будучи представником позивача, чи можу я подати позовну заяву про захист честі і гідності від свого імені, і як розрахувати розмір моральної шкоди.
примітка: і в коридорі, і в залі суду встановлені відеокамери.

Відповідь юриста:

Добрий день. 1. Дійсно, відповідно до ст. 307 КК РФ завідомо неправдиві показання свідка в суді караються штрафом в розмірі від 100 до 200 МРОТ або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період від одного до двох місяців, або обов'язковими роботами на строк від 180 до 240 годин, або виправними роботами на термін до двох років, або арештом на строк до трьох місяців. Тому, особа, що виступало в якості свідка має право направити позов про відшкодування моральної шкоди.

2. Розмір моральної шкоди визначає і вказує у позові постраждалий. Однак суд оцінює відповідність відшкодування завданих моральних страждань.

 

Додаткові матеріали:

 • Кримінальне покарання за вчинення крадіжки із значної шкоди
 • Чи існує відповідальність свідка за неявку до суду за цивільним позовом?
 • Як скласти позовну заяву про стягнення матеріальної та моральної шкоди?
 • Яке покарання передбачене за крадіжку за кримінальним законодавством?
 • Компенсація моральної шкоди

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ