Обов'язки з погашення заборгованості спадкодавця

Після смерті Р, що не залишив заповіту, на спадок претендували його дружина і син. На поминках мати померлого заявила, що вона ні на що в спадщині не претендує. Більш того, вона взяла на себе витрати на похорони сина і погасила його заборгованість по внесенню чергового внеску в гаражно-будівельному кооперативі.
Через 9 місяців після смерті сина його мати звернулася до вдови Р з пропозицією виділити із спадкового майна частку семирічної Ольги О, яку за життя померлий вважав дочкою і систематично відправляв гроші на її утримання. Мати дівчинки через 3 місяці після смерті Р подала нотаріусу заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину, в чому їй було відмовлено, так як померлий не був записаний батьком в свідоцтві про народження Ольги.
Вдова Р відмовилася виділяти дівчинці її частку у спадщині. Тоді мати померлого заявила про виділення їй її частки в майні, що залишився після сина.
Чи законні претензії матері Р і О.О?

Відповідь юриста:

Здрастуйте, фактично мати спадкодавця вже вступила в спадкові права, коли внесла на себе обов'язки по погашенню заборгованості спадкодавця. Таким чином їй необхідно тільки надати ці документи, разом з пакетом обов'язкових документів, нотаріусу. До того ж усна обіцянка нічого не означає поки спадкоємець не відмовиться від частки спадщини в письмовому порядку.
Мати дівчинки може звернутися до суду для отримання обов'язкової частки спадщини для своєї дочки, для чого необхідно довести, що остання була утриманкою спадкодавця.

 

Додаткові матеріали:

 • Чи потрібен письмову відмову спадкоємця, який має обов'язкову частку у спа ...
 • Які права у цивільної дружини на спадщину після смерті співмешканця?
 • Чи може син спадкодавця претендувати на вклади дружина спадкодавця?
 • Захист прав неповнолітньої спадкоємиці в судовому порядку
 • Частки у спадщині

 • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

  Ваше ім'я *
  Телефон *


  Ваш регіон *


  Ваше питання *


  24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

  Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

   

  Харків, Київ, Дніпропетровськ