Які права у цивільної дружини на спадщину після смерті співмешканця?
Є кооперативна квартира. У квартирі прописана власник (батько) і його 11-річна дочка. Я є матір'ю дівчинки, з її батьком розведені. Пай повністю погашений до оформлення шлюбу зі мною. Більше 10 років у квартирі проживає цивільна дружина власника (шлюб не оформлений). Власник недавно помер. У квартирі зараз прописана тільки дівчинка. У померлого власника живий батько. Інших родичів немає. Питання: чи маю я право на частку у спадщині (як опікун), і чи має право на спадщину цивільна дружина (є свідки, що вона проживає в квартирі)?
Юлія
Відповідь юриста:
Привіт, Юлія. За законом пережив чоловік є спадкоємцем першої черги, тільки якщо він складався із спадкодавцем у зареєстрованому шлюбі. Цивільна дружина може мати право на спадщину, якщо вона вказана в заповіті або до моменту відкриття спадщини була непрацездатною та перебувала на утриманні спадкодавця і проживала спільно з ним.
Ви також не маєте права на спадщину, що залишилася після смерті колишнього чоловіка. Як опікуну неповнолітнього спадкоємця, вам необхідно звернутися до нотаріуса для оформлення спадкового права.
Батько спадкодавця також є спадкоємцем і претендує на половину квартири, якщо більше немає спадкоємців за заповітом або законом.
Додаткові матеріали:
Як визнати спадкоємця негідним і оскаржити заповіт?Чи може цивільна дружина претендувати на спадок цивільного чоловіка?Як оформити спадщину після смерті брата, якщо є спадкоємці першої черги?Право на обов'язкову частку у спадщині дочки спадкодавцяПраво на обов'язкову частку у спадщині дочки спадкодавця