Відключення електропостачання СНТ

Доброго дня. У нашому СНТ виникла конфліктна ситуація, викликана відключенням електрики за борги по електроенергії аж на 567 тис. Рублів. Трансформатор відключений і опломбований. Конфлікт підсилений тим, що неясно, за чиєю вказівкою вироблено відключення, тому з 2 серпня за сьогоднішній день все СНТ (361 господарство) залишається без світла. У регіональній електромережі нам кажуть, що ніяких відключень вони не виробляли, відповідно, ніяких вказівок на цей рахунок у них не було. Голова правління СНТ, в свою чергу, посилається на якесь розпорядження від електромереж про відключення електрики у зв'язку з великою заборгованістю. На мій неосвічений погляд, відключення неправомірно в будь-якому випадку - як у випадку ініціативи електромереж, так як членам товариства не надано відповідне рішення суду, та і у випадку з головою правління - це самоуправство, що має перспективу кримінальної справи. Членам СНТ за тиждень завдано великої шкоди в зв'язку ВІДСУТНІСТЬ електрики: зіпсувалися продукти в холодильниках, загинули овочеві посадки без поливу, не кажучи про те, що зіпсований відпочинок відпускникам, практично всі діти, які гостювали у родичів, змушені повернутися в Москву. Від усього цього залишилося дуже тяжке враження, і сверблять руки покарати винних. У зв'язку з цим питання: наскільки правомірні дії кого б то не було про відключення електрики без рішення суду, як діяти, щоб відновити енергопостачання, якого роду позови про відшкодування матеріальної та моральної шкоди можна в цій ситуації подати, які перспективи ці позови можуть мати?

На жаль з листа не зрозуміло як проводиться Вами оплата за спожиту електроенергію, безпосередньо електропостачальної організації або через правління СНТ.
У разі, коли громадянин оплачує електроенергію безпосередньо енергопостачальної організації, між ними діють прямі відносини, втручатися в які правління СНТ не має права.
Енергопостачальна організація має право припинити подачу електроенергії:
Юридичній особі - без узгодження, але з попередженням, в разі порушення зобов'язань по оплаті.
Фізичній особі - в односторонньому порядку неможливо. Потрібно угоду сторін, і потім попередження. На пропозицію про укладення угоди про відключення енергії (і на попередження) може бути дана відповідь: «не згоден».
У Вашій ситуації в першу чергу необхідно звернутися до районної прокуратури, з проханням провести прокурорську перевірку і виявити осіб, винних у відключенні електропостачання.
До винних осіб можуть бути застосовані заходи адміністративної і кримінальної відповідальності.
Так само Ви можете звернеться з позовом до суду про відшкодування матеріального збитку, оскільки Цивільним кодексом передбачено, що шкода, заподіяна особі або майну громадянина, а також шкода, завдана майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її завдала.
Якщо у Вас залишилися питання, зв'яжіться з нами по телефону.

 

Додаткові матеріали:

  • Відключення електроенергії за порушення правил головою СТ
  • Підключення електроенергії в садівничому некомерційному товаристві
  • Чи правомірно відключення електроенергії в СНТ в якості впливу на членів СН ...
  • Чи має право садове товариство при наявності заборгованості по сплаті відкл ...
  • Чи міг голова СНТ відключити боржника від електроенергії без рішення суду?

  • Постав своє питання прямо зараз та отримай відповідь юриста по телефону Безкоштовно!

    Ваше ім'я *
    Телефон *


    Ваш регіон *


    Ваше питання *


    24 години онлайн. Постав своє питання прямо зараз Безкоштовно!

    Центр Правової Допомоги © 24Laws.com.ua

     

    Харків, Київ, Дніпропетровськ