Несвоєчасна видача роботодавцем трудової книжки працівника
Мене звільнили з роботи, ОБВЕНІВ в розкраданні грошових коштів, БЕЗ ЖОДНОЇ ДОКАЗІВ І факт крадіжки, грунтуючись тільки на СТАТИСТИЦІ. Звільнили мене першого липня 2011 року, змусивши написати заяву за власним бажанням. В день звільнення мені не віддали трудову книжку. Сказали, що книжку втратили або я її просто не здавав. А коли вже через тиждень я сказав, що "мені залишається звернеться тільки в Трудову Інспекцію " книжка знайшлася і в ній була поставлена запис. Хоча ні якого трудового договору я не підписував. працюю там уже третій сезон і з кожним роком все гірше і гірше. За місяць було всього 3 вихідних. раб. день починається з 7:30 і може тривати до 22:00 - 23:00. на об'єктах працюють п'ятнадцяти - шеснадцатілетніе діти, в таких же умовах роботи. при цьому їх майже кожен день штрафують. при звільненні з мене утримали дисциплінарну премію -30% від з /п.Некоторих співробітників виганяли без зарплати при цьому кажучи: "пішов на без зарплати, через 15 хвилин за ворота " це так само траплялося і з неповнолітніми. На виробництві є людина Заступник директора служби ОП (у якої і була моя книжка) який дуже часто втрачає мед.кніжкі співробітників, часто розмовляє зі співробітниками не цензурно висловлюючись, обзиваючи.
Відповідь юриста:
Здрастуйте, у роботодавця при припиненні трудового договору з'являється обов'язок видати працівникові в день звільнення (останній день роботи) трудову книжку, і за письмовою заявою працівника копії документів, пов'язаних з роботою. Роботодавець також зобов'язаний відшкодувати працівникові неотриманий ним заробіток в усіх випадках незаконного позбавлення його можливості трудитися. Такий обов'язок, в тому числі, настає, якщо заробіток не був отриманий в результаті затримки роботодавцем видачі трудової книжки.
Працівник для стягнення компенсації при звільненні має право звертатися і до державної інспекції праці, і в прокуратуру або Роскомнадзор, а також в поліцію. Однак найбільш дієвим стане звернення до суду. Стаття 392 Трудового кодексу Російської Федерації передбачає, що працівник має право звернутися до суду по спорам про звільнення - протягом одного місяця з дня вручення йому копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
Додаткові матеріали:
Роботодавець не видав документи працівникові при звільненніОтримання трудової книжки після звільнення за власним бажаннямРоботодавець не розрахував працівника за відпрацьований часЗвільнення за власним бажанням і отримання зарплатиСтягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу